• In English
 • У Варшаві відбулася чергова зустріч міністрів внутрішніх справ України та Польщі
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 29 грудня 2022 року о 09:40

  Міністри внутрішніх справ України та Польщі Денис Монастирський і Маріуш Камінський твердо наголосили на рішучості подальшого поступу до тіснішої взаємодії сил і підрозділів очолюваних ними міністерств та інших складових системи цивільної безпеки обох держав з метою посилення їхньої стійкості і здатності ефективно протидіяти сучасним викликам і загрозам.

  Українська сторона ще раз висловила жаль через  ненавмисну помилку, що призвела до прикрого інциденту в Головному управлінні поліції Республіки Польща за участі генерала Ярослава Шимчика.

  "Наша спільна мета – забезпечити безпеку громадян Республіки Польща та України та досягти справедливого миру в Україні"  - йдеться у спільній заяві міністрів за результатами проведеної зустрічі.

  Український та польський міністри предметно обговорили аспекти регіональної безпеки, взаємодію спеціальних поліцейських підрозділів у боротьбі з шахрайством, ворожою дезінформацією та рештою деструктивних явищ у кіберпросторі. 

  Сторони домовилися про створення спільних експертних груп у різних напрямах сектору цивільної безпеки, сприяння з боку Польщі у розвитку добровільних пожежних дружин на теренах місцевих громад  в Україні, технічному зміцненні можливостей Національної поліції та дснс України, зокрема в криміналістичних дослідженнях ДНК профілів невставновлених жертв рос агресії та РХБЯ захисту тощо.

  Денис Монастирський висловив вдячність полякам за їхню братерську солідарність з українським народом, наданий Польщею прихисток для мільйонів наших співвітчизників, зазначивши, що така співучасть і людяність у часи неймовірно складних для України випробувань назавше закарбується в історії українсько-польських відносин. "У темряві, що стала наслідком російського варварства, нам ще ліпше видно справжніх друзів", - зазначив Міністр.