• In English
 • У США представник НУОУ взяв участь у семінарі з удосконалення використання змішаної форми навчання у підготовці та проведенні багатонаціональних навчань
  Міністерство оборони України, опубліковано 07 червня 2018 року о 16:18

  Представник Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, заступник начальника навчально-наукового центру міжнародної миротворчої діяльності полковник Василь Школяренко взяв участь у семінарі, який днями проводився у м. Вашингтон, США.

  Для ознайомлення із міжнародним досвідом щодо впровадження дистанційного навчання в освітній процес підготовки військових фахівців та проведення міжнародних навчань начальник відділу (впровадження інноваційних технологій та технічного супроводження навчального процесу).

  Учасники заходу, 18 представників оборонних організацій з Грузії, Словенії, України, США та Стратегічного Командування НАТО з трансформації, зустрілися для напрацювання рекомендацій щодо подальшого розвитку дистанційного навчання та його інтеграції у серію багатонаціональних заходів, зокрема у RAPID TRIDENT, Resolute Support, Bold Quest тощо.

  Під час зустрічі було проведено брифінги щодо досвіду США, Швеції та НАТО з розробки та впровадження змішаного навчання у масштабному міжнародному навчанні VIKING 18, яке проходило у квітні 2018 року. Під час нього більш ніж 770 учасників пройшли інтерактивні електронні курси, які були розроблені в країнах-членах НАТО та їх партнерах. Підсумки VIKING 18 свідчать, що змішана форма навчання може підвищити ефективність і одночасно зменшити вартість багатонаціональних навчань (тренувань).

  Учасники семінару розробили умовну п’ятирічну Дорожню карту для реалізації та поетапного вдосконалення змішаного навчання через серію багатонаціональних навчань та заходів. Ця попередня п’ятирічна дорожня карта включає дії високого рівня та етапи для посилення відповідної політики дистанційного навчання, стратегічної комунікації, навчального змісту, систем подачі матеріалу, аналізу даних і візуалізації та досвіду користувачів.

  Стратегічне Командування НАТО з трансформації запропонує Консорціуму «Партнерство заради миру» (PfPC) відкриття проекту, який би дав змогу  виконати Дорожню карту. Агентство співпраці з оборонної безпеки США (DSCA) вивчить можливі ресурси через Фонд ініціатив Уельсу (WIF) для підтримки цього проекту.

  На вересень цього року заплановано проведення щорічної стратегічної консультативної наради робочої групи Консорціуму «Партнерство заради миру»,  учасники якої проаналізують Дорожню карту та обговорять хід її виконання.

  У перспективі співпраця Національного університету оборони України імені Івана Черняховського в рамках зазначеної Дорожньої карти є стимулом та одночасно потужним ресурсом для розвитку системи дистанційного навчання в Збройних Силах України, удосконалення як навчально-методичної, так і матеріально-технічної бази дистанційного навчання із залученням спонсорської допомоги.