• In English
 • У Секретаріаті Кабінету Міністрів відбулося заняття з питань дотримання антикорупційного законодавства
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 13 грудня 2018 року о 10:17

  Відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» з 1 січня 2019 року розпочинається черговий етап подання електронних декларації до Єдиного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік. Тож до 1 квітня необхідно своєчасно та достовірно подати електронні декларації. На цьому наголошено під час заняття, яке відбулося 12 грудня на виконання наказу Державного секретаря Кабінету Міністрів України для працівників Секретаріату на тему «Фінансовий контроль. Підготовка та подача електронної декларації». У заході взяли участь заступник Державного секретаря Кабінету Міністрів України Геннадій Пліс, завідуючий Відділом з питань дотримання антикорупційного законодавства Секретаріату Кабінету Міністрів України Олексій Ілляшенко, доцент кафедри загальноправових дисциплін, начальник юридичного відділу Київського національного торговельно-економічного університету Олександр Івасин.

  «Кожен державний службовець, під час придбання майна або отримання доходу повинен бути готовим довести законність походження своїх статків», - підкреслив заступник Державного секретаря Геннадій Пліс.

  «До 1 квітня необхідно своєчасно, правильно та із зазначенням достовірних відомостей подати електронні декларації», - наголосив  Олексій Ілляшенко.

  Він підкреслив, що «останнім часом склалася ситуація, коли несвоєчасне подання декларацій, внесення недостовірних відомостей незначного характеру та не повідомлення про зміни у майновому стані стають масовими», що відволікає спеціальні органи, які борються з корупцією, від їх основного завдання – виявлення та протидії справді серйозним корупційним правопорушенням.

  «Причинами цього є як особиста недисциплінованість осіб, які уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та недостатні знання ними положень Закону України «Про запобігання корупції», так і, в багатьох випадках, суб’єктивний підхід до тлумачення деяких вимог законодавства з боку різних спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції, що потребує додаткових роз’яснень та внесення змін до відповідних нормативно-правових актів», - зауважив завідуючий Відділом.

  Доцент кафедри загальноправових дисциплін, начальник юридичного відділу Київського національного торговельно-економічного університету Олександр Івасин надав поради правильного заповнення декларації.

  Лектор наголосив, що суб’єкт декларування несе персональну відповідальність за подачу щорічної декларації. Насамперед, за його словами, декларант «не може забути будь-якої інформації щодо членів сім’ї, користування певним майном, фінансових зобов’язань, наявності корпоративних прав, роботи за сумісництвом, видатків та правочинів тощо», оскільки «це обов’язок, визначений Законом». У разі відсутності даних іншого члена родини про доходи, необхідно користуватися графами електронної декларації відповідно до конкретної індивідуальної ситуації. При цьому слід пам’ятати, що якщо подружжя разом не проживає, але юридично стосунки не розірвані, то в декларації все одно необхідно вносити дані станом на 31 грудня.

  Олександр Івасин також звернув увагу, що не потрібно «перестраховуватися» і перевантажувати реєстри зайвий раз при повідомленні про істотну зміну у майновому стані. Варто врахувати, що такі дані вносяться у разі одноразового заходу, пов'язаного з конкретною дією, що чітко визначено Законом, у випадку отримання доходу або придбання майна на суму, що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року.

  Але вже сьогодні з метою підготовки до такого важливого процесу Олександр Івасин порадив чиновникам перевірити термін дії електронного цифрового підпису для подання декларації та актуальну адресу електронної поштової скриньки, а також починати збір відповідної інформації та заповнювати чернетку декларації завчасно.

  У Секретаріаті Кабінету Міністрів відбулося заняття з питань дотримання антикорупційного законодавства У Секретаріаті Кабінету Міністрів відбулося заняття з питань дотримання антикорупційного законодавства