• In English
 • У рамках флешмобу “Не паркуйтеся на пожежних гідрантах!” рятувальники ДСНС закликали водіїв не перешкоджати роботі вогнеборців
  Державна служба України з надзвичайних ситуацій, опубліковано 29 липня 2019 року о 15:52

  29 липня рятувальники ДСНС взяли участь у всеукраїнському флешмобі, спрямованому на очищення місць, де розташовані пожежні гідранти від припаркованих авто. Озброївшись фарбою та у супроводі представників ЗМІ, вони відвідали найбільш проблемні вулиці своїх міст, де водійська недбалість у разі пожежі може призвести до трагедії. “Не паркуйтеся на пожежних гідрантах!”: саме такими трафаретними дописами співробітники Служби порятунку позначали місця розташування “проблемних” гідрантів.

  Крім того, учасники рейдових заходів на практиці показали скільки витрачається часу на пошуки власника автомобіля, що заважає пожежним підключитися до гідранта, а також скільки часу займає пошук альтернативного вододжерела. Наголосили, що кожна втрачена хвилина — це  величезні збитки, а найголовніше — загроза життю та здоров’ю людей.

  Зокрема, закарпатські надзвичайники відвідали найбільш проблемні райони та вулиці Ужгорода, де знаходяться пожежні гідранти та промаркували їх. Поспілкувалися також і з автовласниками, яких закликали свідомо обирати місця для паркування свого транспортного засобу.

  У Кропивницькому налічується 598 пожежних гідрантів, а найбільш важкодоступні з них знаходяться у центральній частині міста. Її і обрали рятувальники чергового відділення 1-ї Державної пожежно-рятувальної частини обласного центру для участі у флешмобі. Присутнім журналістам вони продемонстрували процес забору води для пожежного автомобіля та пояснили скільки часу займає усунення перешкоди у вигляді припаркованого авто, або переїзд до іншого джерела води.

  У Полтаві, де всього розміщено 895 пожежних гідрантів, вогнеборці 1-ї Державної пожежно-рятувальної частини міста також на практиці показали небезпеку обмеженого доступу до деяких з них на вулицях Гоголя, Великотирнівській, Зіньківській та Павленківській.

  Водночас цього дня у Вінниці фахівці ДСНС відвідали більше десяти локацій, зокрема, на проспектах Юності та Космонавтів, на вулицях 600-річчя, Порика та Князів Коріатовичів, де залишили на асфальті “повідомлення” водіям із закликом не паркуватися на гідрантах.

  У Рівному, з понад 1 200 штук, значна кількість пожежних гідрантів розміщена у важкодоступних місцях. Їх місцеві рятувальники також позначили фарбою, зокрема, у центральній частині міста та в густонаселених мікрорайонах: Північному, Ювілейному, Боярці, Щасливому та Мототреці.

  У свою чергу вогнеборці Хмельницького разом із представниками ЗМІ у “годину пік” пройшлися центральними вулицями міста і також звернули увагу учасників дорожнього руху на місця розташування пожежних гідрантів. Як виявилось, майже всі пожежні гідранти були заблоковані автівками, що у підсумку не дозволить вчасно і якісно виконати вогнеборцям свою роботу у разі пожежі.

  Загалом до участі у флешмобі “Не паркуйтеся на пожежних гідрантах!” долучилися цього дня усі територіальні підрозділи Служби, які занепокоєні байдужим ставленням деяких автовласників до власної безпеки зокрема.