• In English
 • У Нацполіції презентували результати проекту з оновлення 20 відділів поліції
  Національна поліція України, опубліковано 27 березня 2019 року о 12:40

  Відділи реконструйовані до європейських стандартів у рамках проекту Європейського Союзу «Підтримка реформи поліції в Україні». Вони розташовані у трьох областях: Київській, Львівській і Харківській. Презентація результатів проекту відбулася сьогодні, 27 березня, за участі Голови Національної поліції Сергія Князєва, Посла ЄС в Україні Хюґа Мінґареллі, заступника Голови Місії, першого секретаря Посольства Швеції Луіз Морсінг та глави КМЄС Кястутіса Ланчінскаса.

  Метою проекту «Підтримка реформи поліції в Україні» стало підвищення ефективності роботи поліції та зміцнення довіри суспільства до поліцейських. Проект був реалізований завдяки підтримці Представництва Європейського Союзу в Україні, поліції Швеції (SWEPOL), Управління ООН з обслуговування проектів (UNOPS) та Консультативної місії ЄС в Україні (КМЄС).

  За словами Глави Нацполіції Сергія Князєва, двома головними компонентами реалізації цього проекту стало ефективне забезпечення публічної безпеки людей та налагодження взаємодії поліції з громадою на місцях. При цьому завдяки підтримці європейських колег та партнерів цей проект вдалося реалізувати так швидко та ефективно.

  «Було прийнято рішення допомогти не тільки реконструювати 20 відділів поліції, а змінити підхід роботи працівників поліції. Перейти в сервісну службу, яка забезпечує ефективне надання послуг населенню. Це ефективна, хоч і не дуже швидка робота, яку ми розпочали. Всього в Нацполіції 650 відділів. І це перший дуже важливий для нас крок», – повідомив Сергій Князєв.

  Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Посол Хюґ Мінґареллі зазначив, що ЄС надалі надаватиме підтримку Національній поліції України. Метою такої підтримки є перетворення правоохоронних органів у відкриті, демократичні служби, адже важливо забезпечити ефективну роботу поліції та довіру громади.

  «Ми вирішили підтримати наших партнерів для того, щоб забезпечити підвищення рівня довіри з боку громади до правоохоронних органів. У межах ініціативи з реформування ми намагалися залучити представників місцевих громад та підтримали роботу спеціальних груп з питань безпеки громад, стимулювавши взаємодію між поліцією та представниками громад на місцях», – повідомив Хюґ Мінґареллі.

  Голова КМЄС Кястутіс Ланчінскас зазначив, що проект передбачає зміну в методах та формах здійснення поліцейської роботи задля служіння людям. Відтак представники поліції Швеції проводили тренінги для колег з Національної поліції – представників 20 оновлених відділів.

  «Адже можна надати обладнання, сучасні транспортні засоби, але якщо мислення, менталітет не зміниться, то реалізація цього експерименту не буде успішною. Я дуже сподіваюся, що цей пілотний проект знайде своє продовження в подальшому розвитку Нацполіції», – сказав Кястутіс Ланчінскас.

  В рамках проекту понад 400 поліцейських з Київської, Львівської і Харківської областей пройшли навчання, аби якісно надавати допомогу людям. Серед них – 60 тренерів, які навчатимуть інших поліцейських.

  У рамках проекту до оновлених відділів та відділень передані 30 сучасних транспортних засобів – 10 мікроавтобусів та 20 автомобілів. Вони використовуватимуться безпосередньо для роботи поліції та громади в рамках концепції community policing.

  Окрім того, були повністю оновлені та орієнтовані на потреби громадян шість відділів поліції у Київській області, ще по сім – у Львівській та Харківській областях. У будівлях поліції відремонтовані громадські приймальні, адміністративні приміщення, вони стали більш комфортними для відвідування людей з особливими потребами. Кожен відділ оснащений сучасною комп’ютерною технікою, обладнанням зв’язку тощо.

  Нагадаємо, раніше Голова Нацполіції Сергій Князєв повідомив, що з травня поліція діалогу запрацює в кожному регіоні держави.