• In English
 • У МЗС відбулося урочисте завершення Тижня Франкофонії в Україні
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 27 березня 2018 року о 19:42

  27 березня у Дипломатичній Академії ім. Г.Удовенка за участю Державного секретаря МЗС Андрія Заяця та Послів Франції, Швейцарії, Бельгії, Кіпру, Марокко, Молдови, представників інших іноземних посольств в Україні, Французького Інституту в Україні відбулася урочиста церемонія закриття 23-го щорічного Тижня Франкофонії в Україні.

  У заході взяли участь викладачі та  студенти українських мовних вишів, а також учні спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням французької мови, серед яких було визначено лауреатів цьогорічного конкурсу відеоробіт на тему «Коли мистецтво народжується навколо тебе».

  Виступаючи з промовою, Державний секретар відзначив суттєве розширення останніми роками географії Франкофонії в Україні, що вже дозволило таким містам як Київ, Львів, Рівне, Одеса, Харків, Дніпро, Запоріжжя увійти до складу так званого «Клубу франкомовних міст».

  Вельми схвально учасниками заходу було сприйнято інформацію Держсекретаря про те, що з 1 вересня ц.р. в Україні вперше стартує Рік французької мови, що стало можливим за особистої підтримки Міністра закордонних справ Павла Клімкіна та Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич.

  «Це добре вписується у принципи та цінності Міжнародної Організації Франкофонії, однією з країн-спостерігачів якої з 2006 року є Україна. Членство у цій організації надало моїй країні гарну можливість диверсифікувати напрями співробітництва у сферах розвитку демократичних інститутів, модернізації освітніх процесів, а також зміцнити наші позиції у міжнародних організаціях, в яких представлено здебільшого країни франкомовної спільноти», - зазначив А.Заяць.

  Іноземні посли відзначили підтримку з боку МЗС у реалізації низки проектів та програм у рамках МОФ, метою яких є просування в Україні французької мови, культурного та мовного розмаїття, сприяння підготовці фахівців, розвитку вищої освіти та досліджень, а також поглиблення співпраці на усіх можливих рівнях.