• In English
 • Диверсифікація джерел і шляхів постачання енергоресурсів – пріоритет для зміцнення енергетичної безпеки

  Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Наталія Бойко обговорила із Міністром захисту навколишнього середовища і енергетики Республіки Хорватія Томіславом Чоричем питання співпраці в енергетичній сфері.

  Йшлося про можливі напрямки співробітництва з питань диверсифікації постачання енергоресурсів, транспортування газу з використанням ГТС України для забезпечення країн ЄС, розвитку відновлювальних джерел енергії тощо.

  У ході зустрічі сторони обговорили питання щодо розвитку коридору Хорватія-Угорщина-Україна, що в майбутньому дозволить транспортувати природний газ з перспективного хорватського LNG – терміналу «Крк» через територію Угорщини до України.

  Наталія Бойко окреслила кроки України щодо реформування газової сфери та повідомила про зацікавленість європейських партнерів щодо участі в управлінні ГТС України. Вона наголосила, що Україна є надійним партнером з транспортування газу, має значний транзитний потенціал та розглядає можливість приєднання до газопроводу європейських країн у рамках диверсифікації поставок природного газу для України, що сприятиме налагодженню нових форм співпраці в енергетичній сфері з країнами Євросоюзу.

  Також Наталія Бойко повідомила про плани з реалізації Енергетичної стратегії України до 2035 року, зокрема щодо збільшення частки відновлювальної енергетики в енергетичному балансі. При цьому вона зазначила про стратегічну мету – інтеграцію енергосистеми України до об’єднаної енергетичної системи європейських країн ENTSO-E.

  «Ми є послідовним та надійним партнером постачання газу для Європи. Можливий запуск Північного Потоку 2 – пряма загроза енергетичній безпеці ЄС», – зазначила Наталія Бойко.

  Хорватська сторона наголосила на важливості для України диверсифікації постачання газу як необхідної умови енергетичної безпеки.

  Щодо можливої реалізації Північного потоку-2 хорватська сторона повністю підтримує позицію України та вважає транзитний маршрут територією України з використанням української ГТС найбільш доцільним та надійним.

  Крім того, на думку хорватських колег, важливе перспективне бачення щодо подальших альтернативних шляхів та напрямків постачання природного газу.

  При цьому сторони нагадали про недавній інцидент, коли було знижено з боку РФ тиск газу в ГТС України, і тільки скоординовані дії України та ЄС дали змогу швидко врегулювати ситуацію.

  Нагадаємо, у травні 2017 року Верховна Рада ратифікувала угоду між Урядом України та Урядом Республіки Хорватія про економічне співробітництво.