• In English
 • У Миколаєві в межах проекту Мінветеранів завершили навчання перші в Україні помічники ветерана
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 03 вересня 2023 року о 10:57

  У п'ятницю, 1 вересня, у Центрі ветеранського розвитку, що цього літа відкрито на базі Чорноморського національного університету ім. П. Могили в Миколаєві, відбувся дебютний випуск слухачів тритижневих курсів з підготовки помічників ветерана, які працюватимуть в сервісних офісах громад у межах ініціативи Мінветеранів з розбудови системи повернення військовослужбовців від військової кар’єри до цивільного життя. Значний вклад - як ресурсний, так і організаційний - у старт роботи згаданого Центру та забезпечення всім необхідним навчального процесу для підготовки помічників ветерана внесла команда Миколаївської обласної військової адміністрації.

  Спеціальний вишкіл тут пройшли 23 особи, серед яких є ветерани російсько-української війни, члени родин загиблих Героїв, військових, які були і перебувають нині в полоні, та діти ветеранів.

  Навчальний процес минув швидко, адже він був насичений цікавими й змістовними лекціями та численними практиками відповідно до 6 опорних модулів підготовки. В останній день навчання майбутні помічники ветерана складали підсумкове тестування, що добре вдалося виконати всім, хто дійшов до цього етапу.

  Після завершальних психологічних тренінгів, в урочистій обстановці випускникам вручили свідоцтва про підвищення кваліфікації та відповідні сертифікати, що дозволяють виконувати делеговані їм функції з соціального супроводу ветеранів та членів родин наших Героїв.

  Фахівці навчалися нюансам документообігу в державних органах та органах місцевого самоврядування й необхідним цифровим навичкам. Їм викладали основи нормування та планування роботи і формування звітності. Вивчали слухачі й посадові обов’язки та права спеціаліста з супроводу ветеранів війни і демобілізованих осіб. Навчали навіть вести соцмережі, створювати та активно наповнювати контентом свою робочу сторінку.

  Кожен, хто таким чином здобув тут право допомагати побратимам, родинам Захисників та Захисниць, має свою унікальну історію й досвід, що дозволяє їм говорити і взаємодіяти з цільовою аудиторією ветеранського сервісу на рівних.


  Детальніше – на сайті Мінветеранів