У МТОТ відбулась зустріч заступника Міністра Георгія Туки з представниками HelpAge International в Україні.
В рамках підписаного 29 грудня 2017 року Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (МТОТ) та представництвом HelpAge International в Україні, заступник Міністра Георгій Тука провів зустріч, під час якої сторони обговорили питання подальшої співпраці та координації діяльності на сході України заради допомоги особам похилого віку та особам з інвалідністю, які проживають на сході України.
Керівник представництва HelpAge International в Україні пан Іан Джеймс Кларк розповів про досвід роботи організації з особами похилого віку по всьому світі, про необхідність їх підтримувати, оскільки такі люди дуже активні і мають життєвий досвід та певну життєву позицію.
«Наш пріоритет – підтримка людей похилого віку. Насамперед, це люди на сході, а на далі – люди з інших регіонів. Ми сподіваємося на постійні зустрічі для ведення діалогу. Наше представництво має великий досвід роботи з людьми похилого віку і хочемо, щоб наша ініціатива була підтримана не тільки МТОТ, а й іншими організаціями і просимо вашої допомоги у налагодженні такої співпраці», – зазначив пан Іан Джеймс Кларк.
У свою чергу, заступник Міністра Георгій Тука висловив вдячність Представництву за таку ініціативу та повідомив гостям про необхідність підтримувати насамперед людей похилого віку, що проживають у населених пунктах, які нещодавно були звільнені від незаконних збройних формувань і взяті під контроль української влади.
«Перш за все, хочу висловити подяку, що ви виявили бажання працювати в Україні. Наразі деякі населенні пункти, які нещодавно були взяті під контроль української влади, потребують уваги, оскільки там живуть переважно люди похилого віку. І хочу звернути увагу на допомогу саме їм, оскільки постало проблемою припинення продовольчої програми для України і допомога цим людям буде дуже важливою», – сказав Георгій Тука.
На завершення сторони дійшли згоди зустрічатися на постійній основі з метою обміну інформацією та досвідом роботи. А також розглянули пропозицію створення територіальних центрів допомоги, про що Георгій Тука наголосив на необхідності перш за все налагодження діалогу з місцевими органами влади.