• In English
 • У Мінветеранів планують заходи з психосоціальної реабілітації військовослужбовців
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 06 лютого 2019 року о 10:22

  Вчасно проведені заходи з психосоціальної реабілітації допомагають уникнути проблем зі здоров’ям військовослужбовця.

  Крім того, подібні заходи бережуть не лише здоров’я безпосередньо військовослужбовців, але й допомагають економити бюджетні кошти. Про це Міністр у справах ветеранів Ірина Фріз говорила на зустрічі із начальником відділу психологічного забезпечення Нацгвардії Сергієм Чижевським.

  Сергій Чижевський розповів, що в Національній гвардії вже запровадили психологічну реабілітацію військовослужбовців за програмою «Декомпресія» за французькою моделлю.

  «По поверненні з зони виконання завдань військовослужбовці отримують низку заходів фізичного та психологічного відновлення організму, які допомагають людині пройти поступову реадаптацію. Це знижує ризик розвитку психологічних травм військовослужбовця і допомагає вернутися до цивільного життя», – розказав Сергій Чижевський.

  За його словами, французи підрахували, що, витрачаючи на програму декомпресії своїх військових тисячу євро, вони надалі економлять 150-250 тисяч, які б довелось витратити на лікування хвороб та загострень від отриманих травм, які вчасно не вдалось попередити.

  В Україні Міністерством соціальної політики на поточний рік заплановано виділення бюджетних коштів на програму декомпресії за французькою моделлю.

  Міністр у справах ветеранів зазначила, що дану модель варто застосовувати й у підрозділах Збройних Сил України. Вона розповіла, що в планах Мінветеранів також є впровадження «психологічного профілю» військовослужбовця. «Дані до цього профілю мають збирати фахівці від моменту потрапляння військовослужбовця на службу, регулярно їх оновлювати, слідкуючи за психологічним станом людини. Коли у військовослужбовця спливає контракт або коли він звільняється, його дані мають передаватись до Мінветеранів. Якщо він учасник бойових дій, то ми маємо чітку картину його психологічного стану: ми бачимо, де, в який спосіб або через що він мав певні зрушення в психологічному, емоційному стані і які саме програми з реабілітації вже йому потрібно пропонувати», – заявила Ірина Фріз.

  Для цього необхідно створити міжвідомчу групу за участі представників відомств силового блоку, МОЗ та Мінветеранів, яка б зайнялася розробкою комплексної державної програми.