• In English
 • У Мінцифри підписано меморандум щодо співпраці у сферах оборони та відбудови України
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 25 травня 2023 року о 16:23

  Міністерство цифрової трансформації України та Palantir підписали меморандум про співпрацю у сферах оборони й відбудови України після російського вторгнення.

  Співпраця передбачає використання технологій Palantir, зокрема при оцінці пошкоджень будівель та інфраструктури, а також використання програмного забезпечення для оптимізації відбудови.

  «Для нас велика честь продовжувати розвивати партнерство з такою топкомпанією. Palantir робить свій внесок у перемогу України, надаючи технологічні інструменти та аналітику. Ми з нетерпінням чекаємо початку нового етапу співпраці в межах відновлення України. Співпраця з Palantir з моменту повномасштабного вторгнення також має вагоме значення для економіки та побудови нового іміджу України за кордоном — сміливого і цифрового», — зазначив Віце-прем’єр-міністр з питань інновацій, розвитку освіти, науки і технологій — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

  Palantir — світовий лідер з розробки програмного забезпечення та постачальник хмарних рішень, продуктами якого користується Міністерство оборони США та великі інвестиційні банки. Компанія розширить партнерство з Україною для досягнення спільних цілей. Так, меморандум передбачає:

  • посилення цифрових можливостей для надання електронних державних послуг, оборони та відбудови України;
  • підтримку та координацію відбудови України на основі цифрових технологій;
  • об’єднання зусиль у сфері цифровізації, цифрових інновацій та інтеграції України в міжнародний ринок;
  • обмін даними і досвідом у впровадженні провідних світових технологій за підтримки Збройних сил України.

  «Нам вдалося створити успішну точку входу для Palantir через Міністерство цифрової трансформації та налагодити його співпрацю з багатьма українськими державними установами. Оскільки Palantir є досить універсальним інструментом розвідки, ми спостерігаємо надзвичайно високу зацікавленість у його впровадженні. Розробивши потужний план відновлення, ми разом вивчимо можливість впровадження Palantir як одного з основних інструментів цифрової відбудови для аналізу даних, пов’язаних з інфраструктурою та міським плануванням», — зазначив заступник Міністра цифрової трансформації України Георгій Дубинський.

  «Допомагаючи відважним українським військам протистояти путінській агресії, підтримуючи переселення їхніх близьких або сприяючи цивільному відновленню країни, Palantir стоїть пліч-о-пліч з Україною та її народом. Сьогоднішня угода допоможе забезпечити процвітання після перемоги», — сказав старший віце-президент з питань Європи, Palantir Луїс Мослі,.

  Гендиректор Palantir Алекс Карп був першим західним генеральним директором, який відвідав Україну і зустрівся з Президентом Володимиром Зеленським після початку війни. Відтоді Palantir співпрацює з українським Урядом. Зокрема, надає програмне забезпечення українським силовим структурам. А також підтримує українських біженців за кордоном.