• In English
 • У Міноборони делегації України та Японії окреслили основні напрями міжнародного оборонного співробітництва
  Міністерство оборони України, опубліковано 05 лютого 2020 року о 16:23

  Сили самооборони Японії вперше візьмуть участь у цьогорічних військових навчаннях «See Breeze – 2020». Про це сьогодні, 5 лютого, йшлося під час зустрічі в Міноборони України керівництва вітчизняного оборонного відомства з японською делегацією.

  Українську сторону представляв Міністр оборони Андрій Загороднюк та його заступники. Від Японії участь у заході взяв глава делегації цієї країни – Генеральний директор Департаменту систем командування, управління, зв’язку, обміну інформацією і розвідки (C4) Командування Сухопутних військ Сил самооборони Японії генерал-майор Джиро Хірое.

  Також в рамках заходу його учасники обговорили питання протистояння гібридним загрозам. У цьому контексті українською стороною було наголошено на важливості обміну досвідом, враховуючи спільний характер існуючих викликів та загроз, особливо що стосується кібернетичної сфери.

  На початку заходу Міністр оборони України Андрій Загороднюк подякував японській стороні за послідовну підтримку та допомогу українським Збройним Силам з боку Уряду Японії та акцентував увагу на необхідності продовження воєнно-політичного діалогу, що активізувався останніми роками.

  Заступник Міністра оборони Україна Аліна Фролова поінформувала іноземних представників про перебіг операції Об’єднаних сил на сході України. Також під час спілкування японську делегацію було поінформовано про мілітаризацію окупованого Російською Федерацією Кримського півострова, а також про дестабілізаційні дії, які чинить ця країна в Азово- Чорноморському регіоні.

  Заступник Міністра оборони Олексій Марценюк ознайомив іноземних колег з окремими аспектами реформування оборонного відомства, зокрема щодо перебігу процесу діджиталізації і розвитку C4 (командування, управління, зв’язок, комп’ютеризація) та підкреслив важливість досвіду японських колег у цьому процесі.

  Заступник начальника Генерального штабу ЗС України генерал-лейтенант Сергій Бессараб звернув увагу на необхідності продовження військового співробітництва між країнами та висловив сподівання керівництва українських Збройних Сил на розширення військового співробітництва з японськими військовими під час міжнародних навчань. За його словами, важливим фактором у цьому процесі має стати участь представників Сил самооборони Японії в цьогорічних навчаннях «See Breeze – 2020», що проходитимуть в Україні.

  За підсумками зустрічі сторони окреслили основні напрями міжнародного оборонного співробітництва між Україною та Японією та домовилися про продовження взаємовигідної співпраці у цій сфері.

  Варто додати, що в рамках візиту в Україну представники японської делегації взяли участь в ранковому церемоніалі вшанування українських захисників, полеглих в боях за незалежність України, та поклали квіти до Стели Пам’яті.