• In English
 • У Міністерстві оборони буде створено потужний аналітичний центр
  Міністерство оборони України, опубліковано 19 грудня 2019 року о 19:12

  Для своєчасної оцінки гібридних загроз та визначення характеру майбутніх конфліктів у Міністерстві оборони буде створено потужний аналітичний центр. Про це сьогодні, 19 грудня, повідомив заступник Міністра оборони України Олександр Поліщук під час презентації програми трансформації Міністерства оборони та Збройних Сил України.

  Він конкретизував, що зазначений центр у перспективі матиме партнерські взаємовідносини як з вітчизняними, так і закордонними державними і недержавними аналітичними центрами та організаціями.

   Олександр Поліщук повідомив, що результати завершеного минулого тижня оборонного огляду стануть основою для розробки Стратегії воєнної безпеки України, яка покликана на практиці реалізувати принцип всеосяжного підходу до забезпечення оборони, який є притаманним більшості країн НАТО та ЄС.

  «Ця Стратегія, водночас із Планом оборони держави, будуть визначати основні механізми для реагування на гібридні загрози, які існують для воєнної безпеки України. Саме для їх своєчасної оцінки та визначення характеру майбутніх конфліктів у Міністерстві оборони буде створено потужний аналітичний центр. Лише в такий спосіб можливо сформувати ефективну оборонну політику протистояння збройній агресії Російської Федерації проти нашої держави», – зауважив він.

  За словами заступника Міністра оборони України, на підставі Стратегії, із використанням методу «планування за спроможностями», який також використовується у більшості країн НАТО, будуть розроблені відповідні стратегії та програми розвитку видів і родів військ Збройних Сил України, інших компонентів сил оборони.

  «Це дасть змогу розвивати бойові спроможності військ з урахуванням їх призначення та завдань, які вони виконуватимуть в оборонних операціях», – наголосив Олександр Поліщук.