• In English
 • Верховною Радою ратифіковано дві важливі угоди з ЄІБ та ЄБРР у сфері інфраструктури, - Владислав Криклій
  Міністерство інфраструктури України, опубліковано 19 грудня 2019 року о 20:43

  Сьогодні, 19 грудня 2019 року, Верховною Радою ратифіковано дві важливі угоди з ЄІБ та ЄБРР у сфері інфраструктури – проект «Електрифікація залізничного напрямку Долинська – Миколаїв – Колосівка» та проект «Підвищення безпеки автомобільних доріг в містах України».

  Міністр інфраструктури Владислав Криклій подякував народним депутатам України за підтримку важливих проектів: «Це прекрасна відповідь усім, хто питає, у чому користь від єдності влади. Угоди, підписані ще декілька років тому, залишались мертвим папером і не були реалізовані. За цей втрачений час можна було багато чого зробити і з електрифікацією, і з безпекою у містах. Кошти були, проекти теж. Наші партнери з ЄІБ і ЄБРР готові і далі фінансувати такі проекти, але якщо ми будемо їх робити, а не роками тримати у парламенті», - зазначив Міністр інфраструктури.

  Орієнтовна вартість проекту «Підвищення безпеки автомобільних доріг в містах України» складає 177 млн євро, з яких:

  кредит ЄІБ – 75 млн євро, угода підписана 09.07.2018;

  кредит ЄБРР – 75 млн євро (планується підписання угоди у 2020 році);

  власні кошти міст, технічна допомога – 27 млн євро.

  Підвищення безпеки для міст Львів, Одеса, Дніпро, Харків, Київ, Кам’янець-Подільський, включатиме в себе покращення інфраструктури дорожніх перетинів, інфраструктури для велосипедистів та громадського транспорту, облаштування об’єктів для зменшення швидкості у населених пунктах та поблизу шкіл тощо.

  Угода щодо електрифікації залізничного напрямку Долинська – Миколаїв – Колосівка» передбачає фінансування в обсязі 150 млн євро.

  Проект електрифікації залізниці передбачає будівництво другої колії, електрифікацію та модернізацію систем сигналізації і зв'язку на напрямку Долинська – Миколаїв – Колосівка.