• In English
  • У Мінінфраструктури обговорили відновлення енергосистеми Харківщини разом з місцевою владою та міжнародними партнерами

    Команда Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України ініціювала зустріч з представниками дипломатичних місій, міжнародних урядових та неурядових організацій щодо ситуації у енергосистемі Харківщини. У зустрічі також взяли участь міський голова Харкова Ігор Терехов та голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов, які особисто розповіли учасникам про стан енергосистеми регіону після масованого ракетного удару росіян 22 березня. У результаті ракетних атак, понад 200 тисяч мешканців регіону залишаються без стабільного електропостачання. Також у регіоні з’явились проблеми з централізованим водопостачанням і водовідведенням.

    «Команда Мінінфраструктури спільно з місцевою владою вже підготувала план дій, який дозволить нормально функціонувати одному з найбільших міст України. Він передбачає децентралізацію енерго- і теплогенеруючих потужностей. У регіоні вже встановлені і працюють 6 когенераційних установок, потрібно встановити додаткові. Також опрацьовуємо альтернативну мережу – газотурбінні електростанції та мобільні котельні. Розуміємо потребу та необхідну потужність. Тут ми розраховуємо на допомогу наших партнерів, яка вкрай важлива для майбутнього виживання не лише Харкова, а й України. Вдячний Послу Данії в Україні Оллє Егбергу Міккельсену, директору Місії USAID в Україні Джеймсу Хоупу, постійному представнику JICA в Україні Сатоші Сугімото за участь у зустрічі, а всім міжнародним партнерам за системну допомогу у відновленні регіонів України», — сказав Віце-прем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

    Нагадаємо, що завдяки Проекту енергетичної безпеки USAID у співпраці з Міністерством, вже закуплено 91 когенераційну установку для 32 міст України та двох університетів. Мережа когенераційних установок дозволяє містам мати безперебійне теплопостачання в умовах аварійних або планових відключень електроенергії. Запуск в роботу всіх установок, потужністю від 50 кВт до 1500 кВт, забезпечить стабільне теплопостачання для понад 1 млн мешканців багатоквартирних будинків та близько 1000 соціальних об'єктів. Зараз розглядається питання перерозподілу установок в регіони, де ситуація з генерацією енергії є критичною.