• In English
 • У Мінекономрозвитку відбулося експертне обговорення Стратегії розвитку промисловості

  У Мінекономрозвитку відбулося експертне обговорення Стратегії розвитку промисловості України за участі представників United Nations Industrial Development Organization (UNIDO), Торгово-промислової палати України, Асоціації газовидобувних компаній України, Американської торговельної палати (АСС), ДП “Укрпромзовнішекспертиза”, Інституту економіки та прогнозування НАН України, Укрлегпрому, Об’єднання підприємств “Укрметалургпром” та низки інших організацій.

  У ході дискусії експерти мали можливість висловити свої зауваження і рекомендації щодо структури та наповнення документа для підвищення ефективності його реалізації після остаточного ухвалення документа Кабінетом Міністрів України.

  У своєму виступі Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов наголосив: “Стратегія розвитку промисловості має стати основою для плану дій Уряду щодо розбудови української промисловості з високою часткою доданої вартості. Це безумовно матиме позитивний ефект на макроекономічне становище в країні. Міністерство прагне дійсно професійного, експертного діалогу щодо вдосконалення Стратегії та розробки плану дій із усіма, хто вболіває за її успішне втілення без зайвих політичних спекуляцій”.

  Формування промислової стратегії України здійснюється із застосуванням інструментарію EQuIP (Engancing the Quality of Industrial Policy), розробленого UNIDO спільно з GIZ. EQuIP – це комплексний методологічний інструментарій для надання підтримки політикам у розробці фактично обґрунтованих стратегій інклюзивного та сталого розвитку промисловості. Методологія EQuIP передбачає не просто отримання документа, а запуск циклічного процесу формування промислової політики, що містить наступні взаємопов’язані етапи: проведення діагностики промисловості, формування промислової стратегії, розробку промислової політики, її імплементацію, моніторинг результатів.

  “Розробка презентованої Стратегії разом із залученими фахівцями ведеться вже більше року. Сьогоднішнє експертне обговорення - це саме той формат, що дає можливість усім учасникам процесу розробки Стратегії почути одне одного і у подальшому врахувати думки і зауваження від представників експертного середовища, що безпосередньо долучились до діалогу. Ми вдячні експертам за опрацювання документа та коментарі і одразу після заходу починаємо вдосконалювати стратегію з урахуванням всіх отриманих пропозицій паралельно з оприлюдненням для громадського обговорення та отриманням зауважень від центральних органів виконавчої влади”, - прокоментував директор департаменту промислової політики Мінекономрозвитку Олександр Черних.

  Стратегія розвитку промисловості України визначає наступні завдання нової промислової політики України, а саме:

  - Модернізація та зростання промислового виробництва: залучення інвестицій, ефективне регулювання промисловості, підвищення конкурентоспроможності виробництв,

  - Регіональний розвиток промисловості: підтримка кластерних ініціатив, спеціалізація регіонів та розвиток інфраструктури,

  - Підвищення ресурсоефективності промисловості: стимулювання ресурсоефективних інновацій, імплементація засад циркулярної економіки, ефективне управління відходами.

  Важливою характеристикою Стратегії є використання підходу “смарт-спеціалізацій”, що дає можливість об’єктивно визначати та розвивати пріоритети промислового та інноваційного розвитку регіонів. Згідно з цим підходом промислова політика в регіональному вимірі має враховувати унікальні можливості для розвитку та зростання конкретного регіону, його конкурентні переваги, його пріоритетні сфери для розвитку та інвестицій, інноваційну орієнтованість, можливості крос-секторального підходу та інше.

  “В Україні існують всі необхідні умови для побудови високоефективної промисловості із високою доданою вартістю - сильні індустріальні традиції поряд із розвиненою промисловою базою дозволяють нам не починати її розбудову “з нуля”, а вже сьогодні мати позитивні результати втілення  підходу “смарт-спеціалізацій” у поєднанні із розвитком кластерів та перспективних національних ланцюгів доданої вартості в машинобудуванні, зокрема автомобілебудуванні, вагонобудуванні та інших секторах”, - відзначила Ольга Болібок, керівник проекту “Розвиток промисловості” в Офісі реформ КМУ.

  Довідково

  До експертної групи, яка веде роботу над Стратегією розвитку промисловості України, на постійній основі увійшли представники центральних органів виконавчої влади (Мінекономрозвитку, Мінрегіону, Міненерговугілля, Мінагрополітики, Мінінфраструктури, МОН), експертних та проектних офісів (Стратегічна група радників з підтримки реформ в Україні SAGSUR, Офіс реформ КМУ, Команда підтримки реформ Міністерства економічного розвитку і торгівлі, GIZ, Організація Об'єднаних Націй з промислового розвитку UNIDO), Інститут економіки та прогнозування НАНУ, Державне підприємство «Укрпромзовнішекспертиза», міжнародні експерти.