• In English
 • Сергій Яровий: У квітні-травні правоохоронці нестимуть службу у посиленому режимі
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 17 квітня 2018 року о 12:21

  Перший заступник Міністра внутрішніх справ Сергій Яровий заявив, що в кінці квітня на початку травня по всій Україні очікується проведення масових заходів. Нацполіція, Нацгвардія, Держприкордонслужба та фахівці ДСНС переходять на посилений варіант несення служби.

  «Ми очікуємо проведення цілого ряду серйозних заходів. Тому, врахувавши попередній досвід, мусимо зробити все можливе, аби забезпечити публічну безпеку та порядок. Звісно, що ми проведемо навчання та злагодження сил», - сказав Сергій Яровий.

  Він зазначив, що кожного року збільшується кількість учасників різних акцій і завдання правоохоронців не лише забезпечити безпеку, але й оперативно інформувати про поточну ситуацію.

  «9 травня очікуємо проведення близько 2 тисяч заходів. Участь у них візьме понад півмільйона громадян. Найбільшої уваги в цей день потребуватиме столиця, а також південно-східні регіони держави. У зв'язку з цим планується залучити понад 25 тисяч правоохоронців», - зазначив перший заступник Міністра.

  Він підкреслив, що з 28 квітня по 1 травня в Україні будуть вихідні дні. І люди масово виїздитимуть на природу. Перший заступник Міністра наголосив, що поліція та підрозділи ДСНС повинні чергувати біля місць масового відпочинку людей, аби уникнути надзвичайних ситуацій і попередити керування авто у нетверезому стані.

  «На вихідні громадяни виїжджатимуть до лісопаркових зон та водоймищ для відпочинку, який традиційно супроводжується вживанням алкогольних напоїв. На жаль, деякі водії після цього дозволяють собі сідати за кермо автомобіля. Наряди поліції повинні бути максимально наближені до місць відпочинку громадян. Також необхідно залучити достатню кількість нарядів оперативно-рятувальних служб ДСНС для реагування на можливі надзвичайні ситуації, як у лісі, так і на воді», - сказав Сергій Яровий.

  Своєю чергою заступник голови Національної поліції України Олександр Фацевич наголосив, що з 26 квітня і по 9 травня в Україні будуть масові заходи, які можуть використовувати для провокацій та дестабілізації ситуації.

  «28 квітня відзначатиметься 71-ша річниця сумнозвісної операції «Вісла», яка була пов’язана з примусовою депортацією етнічних груп українців зі східних районів Польщі. На цьому фоні ми не виключаємо нових провокацій, спрямованих на загострення українсько-польських відносин. Вони можуть бути спрямовані проти дипломатичних установ Польщі чи об'єктів польсько-української історії», - сказав Олександр Фацевич.

  Він також зазначив, що активність громадян на першотравневих демонстраціях знижується, ті, хто приходять на ці заходи, представляють політичні партії та громадські об’єднання лівого спрямування. Це підвищує ризик виникнення конфліктів за участю демонстрантів, особливо на фоні триваючої агресії РФ.

  «На травневі свята припадає річниця трагічних подій, що були в Одесі 2 травня 2014 року. Заходи 2 травня постійно супроводжуються конфліктами між прихильниками «Антимайдану» та представниками проукраїнських організацій. В минулому році лише завдяки особистому втручанню керівництва МВС та Нацполіції, а також завчасної підготовки одеських правоохоронців вдалося не допустити серйозних інцидентів», - сказав заступник голови Нацполіції.

  Голова ДСНС Микола Чечоткін повідомив, що надзвичайники також збільшать кількість особового складу та одиниць техніки.

  «На постійному чергуванні буде 7 тисяч рятувальників та 2 тисячі одиниць техніки. В разі необхідності ми можемо збільшити кількість вдвічі. У київському гарнізоні в готовності буде 800 осіб і 200 одиниць техніки. В резерві буде 600 осіб та 200 одиниць техніки. Для забезпечення вибухової безпеки, чергуватимуть 125 піротехніків та 50 одиниць техніки. Пріоритетом також є і місто Одеса. На чергуванні буде 170 рятувальників та 35 одиниць техніки», - сказав він.

  Директор департаменту забезпечення Держприкордонслужби Олександр Гура наголосив, що вже зараз ДПСУ вживає комплексних заходів для запобігання транскордонній злочинності та ліквідації загроз в період травневих свят, трагічних подій в Одесі, а також в рамках Ліги чемпіонів.

  «Основні зусилля спрямовані на затримання проросійсько налаштованих осіб, які намагатимуться потрапити в Україну для дестабілізації ситуації, а також запобігання незаконного переміщення зброї. В пунктах пропуску перебуватимуть озброєні резерви. Організовані заходи з посилення захисту кордону з Росією, Молдовою та тимчасово окупованим Кримом. Здійснюється біометричний контроль, який на сьогодні вже пройшли 95 тисяч іноземців, з них - 71 тисяча громадян РФ», - сказав він.

  Заступник командувача Національної гвардії Микола Балан зазначив, що всі підрозділи НГУ, які будуть задіяні до проведення масових заходів, отримали необхідний інструктаж, пройшли додаткові навчання та узгодили дії з Нацполіцією.