• In English
 • У Мінагрополітики обговорили підтримку міжнародних організацій у питанні продовольчого захисту українців

  Відбулася зустріч представників Міністерства аграрної політики та продовольства України та Європейської Федерації Банків продовольства (FEBA), Глобальної мережі харчових банків (GFN) і Української Федерації Банків Продовольства (УФБП).

  У засіданні взяли участь перший заступник Міністра агрополітики Тарас Висоцький, держсекретар Мінагрополітики Віктор Канцурак, президент FЕВА Жак Ванденшрiк, директор FЕВА  Бернар Валлуiс, голова Правлiння УФБП Дмитро Шкрабатовський.

  Сторони обговорили можливості поглиблення співпраці з метою посилення позицій України при обговоренні гуманітарних питань на рівні міжнародних організацій. Також питання сприяння адаптації законодавства України до європейських практик щодо зміцнення продовольчого захисту населення держави та продовольчої безпеки.

  Як зазначив Тарас Висоцький, роль України в питанні глобальної продовольчої безпеки надзвичайно важлива. Особливо, що стосується експорту українських зернових до країн Африки та Азії. Водночас українці, що постраждали через вторгнення росії, також потребують захисту.

  «Дестабілізація поставок агропродукції через повномасштабне вторгнення росії призводить до підвищення цін на продукти харчування та збільшення кількості людей, які зіштовхуються з голодом. Підтримка необхідна українським аграріям, які зазнали значних втрат у зв’язку із війною», - зазначив Тарас Висоцький.  

  При цьому перший заступник наголосив, що попри війну український агросектор продовжує працювати і розвиватися.  

  «Неможливо гарантувати світову продовольчу безпеку без українського зерна. Від початку повномасштабного вторгнення росії та блокування чорноморських портів всі зусилля направлені на те, щоб українська агропродукція продовжувала експортуватися, і  галузь була конкурентною на світових ринках», - наголосив перший заступник Міністра.

  Тарас Висоцький подякував за розуміння та підтримку.

  Довідково

  В Українi у 2022 роцi в paмках кампанii #AllTogether4Ukraine вiдбулось створення УФБП, що стало додатковим проявом європейської пiдтримки України пiсля початку вiйськової агресii з боку pocii. УФБП надає продуктову пiдтримку у 17 областях України, а також розбудовує мережу банкiв iжi, створюючи ланцюг взаємодії на  ocнoвi досвiдy міжнародних  партнерiв та  свiтових практик розвитку  фудбанкiнry.