• In English
  • Ігор Клименко: Задля швидкого розмінування України МВС збільшує кількість саперів та веде перемовини щодо спецтехніки
    Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 12 жовтня 2023 року о 14:09

    "На сьогодні система МВС здійснює виключно оперативне розмінування для того, щоб наші громадяни могли повернутися до своїх домівок. Також відбувається розмінування території під лініями електропередач та доріг, що на деокупованих територіях. Ми цим займаємося кожного дня", — про це Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко заявив в ефірі всеукраїнського телемарафону “Єдині новини”.

    У системі МВС працює 210 піротехнічних розрахунків — це 1100 осіб. Всього на сьогоднішній день підготовлено 1900 піротехніків. Також у планах підготувати за наступний рік ще мінімум 1000 саперів.

    "В той же час хочу сказати, що зараз ми застосовуємо 350 одиниць спеціальної техніки, але чим більше буде з'являтися деокупованих територій, які треба розмінувати, тим більше нам треба людей, і тим більше нам потрібно техніки, і будь-яка міжнародна допомога нам у цьому необхідна. Тому ми вже зараз робимо відповідні розрахунки разом з нашими міжнародними партнерами для того, щоб вони чітко знали, яка допомога потрібна Україні, щоб максимально швидко розмінувати наші землі", — сказав Міністр.