• In English
 • У Лондоні відбулося засідання Діалогу стратегічного партнерства між Україною та Великою Британією
  Міністерство економіки України, опубліковано 10 грудня 2021 року о 08:46

  8 грудня 2021 року в м. Лондон, Велика Британія відбулося засідання Діалогу стратегічного партнерства між Україною та Великою Британією в рамках Угоди про політичне співробітництво, вільну торгівлю і стратегічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії.
  Від Мінекономіки участь у засіданні Діалогу взяв заступник Міністра економіки – Торговий представник України Тарас Качка.
  Під час своїх виступів в рамках сесій з питань клімату та енергетики, а також реформи та благополуччя Тарас Качка наголосив щодо амбітних зобов’язань України стосовно зменшення до 2030 року викидів парникових газів на 65% (від рівня 1990 року) і досягнення кліматичної нейтральності не пізніше 2060 року.
  «Сьогодні Уряд України націлений на «зелену» трансформацію економіки та промисловості. Зокрема, важливою складовою є створення сприятливих умов для українських виробників, враховуючи зміни клімату та зобов’язання COP26»,- підкреслив Тарас Качка.
  На полях Діалогу Сторони анонсували проведення Комерційного діалогу Україна-Велика Британія на початку 2022 року, який стане окремою платформою для спілкування бізнесу з метою налагодження тісних контактів. Крім того, комерційний Діалог дасть можливість обговорити створення кращих умов зміцнення торговельного потенціалу у сферах сільського господарства, ІТ, продовольства, а також створить майданчик для об’єднання  зусиль щодо зеленої трансформації.
  Разом з цим, на полях Діалогу відбулася двостороння зустріч Тараса Качки з Кетрін Ло, Директором Департаменту міжнародної торгівлі Великої Британії. Сторони обговорили поточні питання двосторонніх відносин між Україною та Великою Британією. Зокрема, було наголошено, що Велика Британія є стратегічним торговельним партнером для України. З початку функціонування зони вільної торгівлі між Україною та Великою Британією обсяг товарообігу збільшився на 61,8%. 
  Засідання Діалогу було поділено на окремі панелі:
  •    культура і міжлюдські контакти
  •    конфлікти та стабілізація
  •    клімат та енергетика
  •    реформи та благополуччя
  •    оборона та безпека