• In English
 • У Києві відбулася міжнародна конференція “Україна та НАТО напередодні Вільнюського саміту: від підтримки через перемогу до членства”
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 28 червня 2023 року о 18:24

  27 червня у Києві відбулася міжнародна конференція “Україна та НАТО напередодні Вільнюського саміту: від підтримки через перемогу до членства”.

  Захід відбувся за підтримки Міністерства закордонних справ України у співпраці з Київським офісом GLOBSEC, Фондом “Відкрита політика” та Офісом НАТО в Україні, а також Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС та Центром Східноєвропейських досліджень (Вільнюс, Литва).

  У конференції взяли участь заступник Міністра закордонних справ Євген Перебийніс, заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква, а також представники органів державної влади, високопосадовці Північноатлантичного альянсу, посли країн - членів НАТО в Україні та провідні українські та іноземні військові експерти.

  Учасники обговорили можливі сценарії у контексті вступу України в НАТО, а також перспективи надання додаткових гарантій Україні на її шляху до Північноатлантичного альянсу.

  “Вільнюський саміт можна буде вважати успішним, якщо союзники зроблять рішучий крок від розмитих формулювань про те, що Україна стане членом НАТО, до чіткого алгоритму, який покаже, як і коли це станеться”, - наголосив Євген Перебийніс.

  Ігор Жовква зауважив, що Україна розуміє неможливість набуття членства в НАТО до закінчення російсько-української війни. За його словами, на Вільнюському саміті Україні мають бути надані дієві гарантії безпеки, які залишатимуться чинними до її вступу в НАТО. Саме так Україна має отримати чіткий алгоритм набуття членства в Альянсі, що стане потужним сигналом для агресора.

  Очільниця Київського офісу GLOBSEC Юлія Осмоловська підкреслила, що і в українському суспільстві, і в політичному істеблішменті України є абсолютна єдність розуміння того, що безпека нашої країни полягає тільки в членстві в НАТО.

  Керівник проекту Інформаційна оборона Фонду “Відкрита політика” Ігор Жданов переконаний, що на Вільнюському саміті НАТО може бути прийнято рішення, яке зробить невідворотним її членство в альянсі.

  “На Вільнюському саміті НАТО потрібно, по-перше, прийняти рішення щодо прийняття України до політичної організації НАТО, без розповсюдження дії 5 статті Вашингтонського договору на нашу країну. По-друге, ухвалити рішення, що Україна стане членом альянсу після перемоги над росією. По-третє, підписати договір про додаткові гарантії безпеки Україні, зокрема щодо продовження та посилення надання військово-технічної допомоги нашій державі”, - підкреслив Ігор Жданов.

  Учасники конференції одностайно висловили думку, що Україна вже сьогодні є контриб’ютором безпеки для Північноатлантичного альянсу та після перемоги над країною-агресором росією стане членом НАТО.