• In English
 • У Кривому Розі енергоживлення відновлено всім споживачам, – Руслан Слободян
  Державна інспекція енергетичного нагляду Укрaїни, опубліковано 06 лютого 2024 року о 09:43

  В ефірі телемарафону «Єдині новини» голова Держенергонагляду Руслан Слободян зазначив, що у Кривому Розі енергоживлення відновлено всім споживачам, яких було знеструмлено після дронової атаки на енергооб’єкти у ніч на 3 лютого.

  «Наразі енергоживлення мають усі споживачі. За координації Міненерго працює антикризовий енергетичний штаб. З використанням аварійного запасу матеріалів забезпечено відновлення електропостачання споживачів у найкоротші строки», – повідомив він.

  Коментуючи стан у галузі, Голова зазначив, що енергосистема України працює в стабільному режимі. «У певні години є навіть профіцит електроенергії. Зокрема, протягом останньої доби надавалася допомога Польщі. В інші години був невеликий імпорт електроенергії», – повідомив Руслан Слободян.

  Щодо відключення неплатників від комунальних послуг, очільник Держенергонагляду зауважив, що скасування мораторію – це більшою мірою сигнал усім боржникам, що не платити за отриману електроенергію буде неможливо.

  «На жаль, ситуація така, що протягом минулого року борги за електроенергію зросли на 40 відсотків. У деяких регіонах, підкреслюю – тилових, рівень оплати за електроенергію впав навіть до 10 відсотків. Водночас зняття мораторію дає можливість розв'язати проблему неплатежів. Наразі якихось масштабних відключень споживачів не спостерігається. Боржники отримали сигнал і вже почали розраховуватися за спожиту електроенергію. Хтось одразу сплатив увесь борг, хтось укладає угоди про реструктуризацію боргу», – наголосив Руслан Слободян.

  За його словами, на сьогодні загальна сума боргу побутових споживачів становить 9,7 млрд гривень.

  Нагадаємо, раніше Руслан Слободян повідомив, що українські енергетики мають аварійний запас обладнання для відновлення енергооб’єктів.