• In English
 • Ситуація в енергосистемі на 6 лютого
  Міністерство енергетики України, опубліковано 06 лютого 2024 року о 09:54

  Дефіциту електроенергії в енергосистемі України немає, планується експорт електроенергії до Молдови

  ГЕНЕРАЦІЯ ТА СПОЖИВАННЯ

  Електроенергії, яку виробляють українські електростанції, достатньо для забезпечення потреб споживачів. Також планується комерційний імпорт.

  В аварійний ремонт виведено 2 блоки ТЕС, водночас після короткострокового ремонту до енергосистеми підключено блок теплоелектростанції. У резерві 10 одиниць генеруючого обладнання, які буде задіяно у разі потреби.

  Система збалансована. Застосування стабілізаційних графіків відключень не передбачається.

  CТАН МЕРЕЖ

  З технологічних причин у Донецькій області минулої доби відключалась повітряна лінія, внаслідок чого знеструмились власні потреби однієї з підстанцій 330 кВ.

  Також на Донеччині з технологічних причин відключалась повітряна лінія 110 кВ, що призвело до відключення підстанції 110 кВ, комунального підприємства та побутових споживачів.

  У Житомирській області з технологічних причин відключалась повітряна лінія 110 кВ. Внаслідок цього без світла залишились побутові споживачі, місцева промисловість, були порушення руху потягів. Упродовж години всіх споживачів було заживлено.

  ІМПОРТ/ ЕКСПОРТ 

  На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 6703 МВт*год, також передбачається експорт до Молдови у нічні години – 355 МВт*год.

  СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

  Фіксується незначне зниження рівня води у ставку-охолоджувачі станції - він становить 15,59 м. Цього достатньо для забезпечення потреб ЗАЕС.