• In English
 • У Києві відкрилася міжнародна конференція «Уроки гібридного десятиліття: що треба знати для руху вперед»
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 07 листопада 2018 року о 14:44

  У Києві розпочала роботу міжнародна конференція «Уроки гібридного десятиліття: що треба знати для руху вперед». Захід високого рівня організований в рамках діяльності Платформи Україна-НАТО з вивчення досвіду протидії гібридній війні та став можливим завдяки співпраці  України та Альянсу.

  Конференцію відкрив Президент України Петро Порошенко. Він наголосив, що, знаходячись на вістрі гібридної війни, Україна має великий досвід, яким може поділитися з іншими країнами. «Я дуже добре розумію, чому міжнародна конференція, присвячена урокам гібридного десятиліття, проходить саме тут, у Києві. Тому що Україна має великий досвід у боротьбі з гібридними атаками Російської Федерації, яким українці готові ділитися зі світом. Інформаційні атаки, ембарго і повне закриття ринку, енергетична блокада, дестабілізація в країні, вплив через релігійні організації – це той неповний список, який і є гібридною війною Росії проти України. Та, попри все, ми навчилися цьому протидіяти, де-факто Україна є східним флангом НАТО», – зазначив Президент.

  Як заявила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе на вступній дискусії «На передньому краї гібридної війни: від Балтики до Чорного моря», зусиль для протидії гібридним загрозам на рівні суспільств недостатньо, необхідна консолідована відповідь на міжнародному рівні. «Той рівень взаємопов’язаності, який зараз існує у світі, вимагає побудови міжнародної коаліції з протидії гібридним загрозам демократії. Йдеться про обмін досвідом, інформацією та підтримку один одного, наприклад, у випадку кібератак. Також маємо спільно знайти інструменти, як захистити наших громадян в інтернет-просторі; разом відповісти на питання, як боротися з дезінформацією, не порушуючи основоположного принципу демократії – свободи слова; як зберегти приватність та свободу спілкування в інтернеті і водночас протидіяти ворожим маніпуляціям. Необхідно адаптувати міжнародні стандарти регулювання у медіа-сфері та кіберпросторі до нових викликів», - наголосила Віце-прем’єр-міністр.

  Вона підкреслила, що конфлікти XXI століття суттєво відрізняються від тих, які були раніше. «Ми живемо у час, коли загроза може виникнути з невинного повідомлення у соціальній мережі, коли очевидний військовий напад однієї суверенної держави на іншу і не вважається таким очевидним, адже «нас там немає», коли раптом розумієш, що громадянами твоєї країни вміло маніпулюють ззовні. Це ті загрози, які ми називаємо гібридними», - зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  За її словами, сьогодні найбільшим викликом для демократичного світу є усвідомлення цих загроз та формулювання дієвої спільної відповіді. Для цього потрібна мужність, адже комфортніше мати справу зі знайомим та зрозумілим. Усвідомлення загрози також неодмінно веде до визнання її джерела – держави, яка вже десятиліття активно застосовує та шліфує нові інструменти впливу, - Росії. Відповідно наші стратегії національної безпеки потребують кардинального перегляду. «Не можна захиститися від майбутньої агресії, базуючись суто на досвіді попередньої війни. Колишні сильні сторони можуть стати нашим вразливим місцем сьогодні», - сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Вона зазначила, що гібридні атаки є не менш небезпечними для демократій, ніж міжнародний тероризм чи військова агресія, а держави, які вдаються до гібридних атак, мають ставати  об’єктом міжнародних санкцій. Москва, як і її послідовники, повинні знати, що їхні дії матимуть наслідки.

  Як наголосив Помічник Генерального секретаря НАТО з питань нових викликів безпеці Антоніо Міссіролі, «сьогодні ми живемо в новому віці, коли кінетична зброя не єдине, звідки виникає загроза. Гібридні атаки є менш вивченими, тому їм важче протистояти, однак ми можемо застосовувати три основні кроки для протидії. По-перше, маємо аналізувати – ситуаційна обізнаність покращилася, адже важливо знати, що насправді відбувається. По-друге – відповідати, і вже є приклади успішного запобігання та протистояння гібридним атакам. Третє – це провести процедури:  ми повинні звести до мінімуму шкоду гібридних атак, у довгостроковій перспективі – розробити національний план рекомендацій щодо запобігання гібридних нападів. Гібридна війна є головною проблемою для всіх нас, але ми є сильнішими, коли боремося разом», – зазначив Помічник Генерального секретаря НАТО з питань нових викликів безпеці Антоніо Міссіролі.

  Довідково

  Конференція  «Уроки гібридного десятиліття: що треба знати для руху вперед» проходить у Києві 7-8 листопада. Метою конференції є підбиття підсумків першого десятиліття гібридної війни та розробка рекомендацій для ефективної спільної протидії. Участь в обговоренні візьмуть українські й іноземні урядовці, а також експерти світового рівня. Вони обговорять всебічні та спільні підходи до питань безпеки, зокрема, що стосуються співпраці України та її європейських і євроатлантичних партнерів. Тематика панелей охопить політичний, військовий, інформаційний виміри гібридної війни, кіберзагрози, діяльність спецслужб тощо.

  Серед спікерів конференції – Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, Міністр України з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш, радник Президента України Володимир Горбулін,  заступник Голови Служби безпеки України Олег Фролов, колишній Прем’єр-міністр України Євген Марчук, Помічник Генерального секретаря НАТО з питань нових викликів безпеці Антоніо Міссіролі, колишній Президент Латвії Валдіс Затлерс, Посол з питань гібридних загроз МЗС Фінляндії Мікко Кіннунен,  директор Центру стратегічних комунікацій НАТО (StratCom) у Ризі Яніс Сартс та інші.

  У Києві відкрилася міжнародна конференція «Уроки гібридного десятиліття: що треба знати для руху вперед» У Києві відкрилася міжнародна конференція «Уроки гібридного десятиліття: що треба знати для руху вперед»