• In English
 • Держкомтелерадіо завершує державну програму забезпечення громадян телетюнерами
  Державний комітет телебачення і радіомовлення України, опубліковано 07 листопада 2018 року о 14:42

  З метою завершення програми забезпечення громадян наявними засобами приймання сигналів цифрового телерадіомовлення Держкомтелерадіо у 2018 році здійснив заходи щодо розподілу та доставки 2536 повернутих (невручених) телетюнерів.

  Тюнери доставлялись  відповідно до актуалізованих списків громадян, які у квітні - травні 2018 року були сформовані і надані 13 обласними державними адміністраціями згідно з процедурою, передбаченою постановою Кабінету Міністрів України від 21.03.2012 р.  №245 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення населення засобами приймання сигналів цифрового телерадіомовлення».

  Нагадаємо, що в січні 2013 року доставка приладів за рахунок державних коштів припинилася. З числа надісланих адресатам приладів, починаючи з 2013 і до 2017 року, на підрозділах ПАТ «Укрпошта» було  накопичено невручені прилади (з причин неявки за посилкою, смерті адресатів тощо) у кількості 2536 одиниць.

  Крім того, впродовж вересня - жовтня ц .р. Укрпоштою було повернуто ще 700 одиниць телетюнерів, розісланих в 2018 році і не вручених адресатам. Зокрема, з Івано-Франківської області – 9, Кіровоградської – 5, Львівської – 8, Миколаївської – 17, Одеської – 5, Полтавської – 3, Рівненської – 3, Тернопільської – 14, Харківської – 2, Херсонської – 2, Київської – 1, Чернігівської – 1. Найбільша кількість телетюнерів - 630 - повернулася з Донецької області.

  Після ретельної перевірки складених раніше списків з’ясувалося, що лише третина адрес Донецької області є актуальною. Наразі Держкомтелерадіо спільно з управліннями соцзахисту місцевих адміністрацій уточнюють списки малозабезпечених громадян для того, щоб усі телетюнери були вручені адресатам. Вже опрацьовано списки громадян Бахмута та Добропілля.

  Доставка телетюнерів у населені пункти прифронтової зони знаходиться під особливим контролем Держкомтелерадіо. Працівники відомства планують виїхати у відрядження до Донецької області, щоб на місцях переконатися у тому, що соціально незахищені верстви населення області отримали засоби для прийняття цифрового сигналу українського телебачення.