• In English
 • У Києві відбулась консультація для журналістів щодо впровадження резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека»

  18 лютого у Києві відбулась консультація для представників центральних та регіональних ЗМІ «Від національної стратегії до локальних дій» з питань порядку денного «Жінки. Мир. Безпека».

  Захід проведено за ініціативи Глобальної мережі жінок-миротворок, Держкомтелерадіо, Громадської організації Центр «Розвиток демократії», Укртелерадіопресінституту, Громадської організації «Центр розвитку «Медіафорум». 

  Участь у заході взяли журналісти електронних та друкованих ЗМІ з Києва та різних регіонів України, експерти і громадські діячі.

  Захід відкривали Мавік Кабрера Балеза – координатор проектів Глобальної мережі жінок-миротворок, заступник Голови Держкомтелерадіо, уповноважений з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильству за ознакою статі Микола Білоус, представник апарату Урядового уповноваженого з питань гендерної політики Марія Козир, позаштатний радник з гендерних питань Держкомтелерадіо, голова ВГО Центр «Розвиток демократії» Елла Ламах.

  Під час пленарної дискусії було обговорено питання, як працівники центральних та регіональних ЗМІ можуть посилити свою роль у подоланні негативних стереотипів в Україні. В ході консультації експерти також розповідали про можливості журналістів у просуванні порядку денного «Жінки. Мир. Безпека» та закликали їх вчитися вільно та нестереотипно висвітлювати події, пов’язані з темою гендерної рівності, з роллю жінок у миротворчих процесах. Разом з тим експерти наголосили на важливості залучення працівників інформаційної сфери до реалізації загальнодержавних програм із зазначеної тематики із урахуванням регіональних особливостей та тих змін, що відбуваються сьогодні в медіа.

  Представники регіональних ЗМІ у свою чергу окреслили головні виклики та труднощі щодо висвітлення Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 та в ході інтерактивної роботи з експертами презентували можливі напрями роботи щодо висвітлення тематики миробезпеки в Україні представниками медійної сфери.

  Організатори заходу очікують на продовження активної роботи журналістів телебачення, радіо і преси щодо висвітлення Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 на місцевому рівні та подальше просування тематики гендерної рівності серед широких верств суспільства.