• In English
 • У Києві розпочався Перший Форум мереж ЄС в Україні
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 03 жовтня 2018 року о 19:21

  Величезна мережа Євроклубів та Інформаційних центрів ЄС виконує дуже важливу роль, поширюючи в різних регіонах України інформацію про євроінтеграційні процеси та можливості, які вони надають українцям. Про це сказала Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе на відкритті Першого Форуму мереж Європейського Союзу в Україні, що сьогодні розпочався у столиці.

  Вона наголосила, що в контексті євроінтеграції влада та громадяни на місцях зазвичай концентруються на далекій меті – членстві України в ЄС, а не на поточному виконанні Угоди про асоціацію та тому, що означає її виконання для суспільства. Необхідною є популяризація євроінтеграційних процесів в Україні через призму модернізації країни, через розуміння того, що кожен крок у рамках імплементації Угоди не просто робить нас ближчими до ЄС, а в першу чергу змінює державу, ту чи іншу сферу життя, запроваджує відповідного рівня норми та стандарти і, найголовніше, веде до підвищення рівня життя кожного українця.

  Віце-прем’єр-міністр звернулася до присутньої на форумі молоді та активістів із закликом допомагати розповідати в регіонах про зміни, що відбуваються завдяки виконанню Угоди. Вона наголосила, що покладає надію на допомогу в цьому напрямі саме на Мережі ЄС, та розповіла про те, які зусилля докладаються нині державою для роз’яснення євроінтеграційного курсу, його суті та переваг. Зокрема, вона розповіла про інформаційну кампанію «Євроінтеграція: сила можливостей», героями якої є успішні підприємці, які почали експортувати свою продукцію до ЄС, модернізувавши свої виробництва та отримавши необхідні сертифікати, молоді люди, які здобули освіту в університетах Європи в рамках програми Erasmus+, а також науковці і митці, які завдяки європейським програмам і грантам отримали кошти на модернізацію наукових лабораторій, музейних експозицій, проведення різноманітних досліджень і проектів.

  «Закликаю вас вписати свої власні історії у велику історію успіху нашої країни. Україні потрібен ваш досвід та знання, а також ваша активність у якомога ширшому залученні громадян до євроінтеграційних процесів. Від кожного з нас та від нашої тісної взаємодії сьогодні залежить успішність досягнення Україною євроінтеграційних цілей», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе, закликавши випускників вишів та людей, які мають євроінтеграційний досвід, долучатися до роботи в органах державної влади.

  Вона наголосила, що за останній рік зроблено чимало для імплементації реформ, передбачених Угодою про асоціацію. Зокрема, відчутного прогресу досягнуто у сферах децентралізації, реформуванні енергетичного сектору, системи державних закупівель, судовій реформі, реформі державної служби. Віце-прем’єр-міністр пояснила, які наступні цілі має Україна у напрямі євроінтеграції, виокремивши поглиблення співпраці у пріоритетних секторах: енергетичному та цифровому ринках, спрощенні торгівлі (митні аспекти) та сфері юстиції, свободи і безпеки. «Коли ми вкладемо в наше законодавство 80-90% законодавчого доробку ЄС, бар’єри для отримання членства в ЄС вже не будуть такими однозначними», – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе. Вона підкреслила, що прискоренню наближення законодавства України до стандартів ЄС сприяє активна співпраця Уряду з Парламентом, зокрема, виконання Дорожньої карти євроінтеграційних законів, та подякувала представникам Верховної Ради, які найбільше сприяють цьому процесу, зокрема, Голові ВР Андрію Парубію, першому заступнику Голови ВР Ірині Геращенко та заступнику голови Комітету з питань євроінтеграції Марії Іоновій.

  Ірина Геращенко своєю чергою розповіла про законопроекти, які входять до Дорожньої карти на цей рік, та виокремила кілька з них. Йшлося, зокрема, про законопроекти, які найближчим часом буде винесено на розгляд народних депутатів: «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони географічних значень», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо технічних регламентів та оцінки відповідності» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гармонізації законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації із правом Європейського Союзу)».

  За словами Ірини Геращенко, окрім потужної підтримки населенням євроінтеграції, в Україні з’явився ще один позитивний тренд, коли лідери різних впливових політичних сил почали активно пропагувати ідеї членства в НАТО та ЄС. Водночас Ірина Геращенко застерегла українців від впливу передвиборчих гасел та закликала розрізняти реалістичні та популістські обіцянки. Вона підкреслила, що закріплення в Конституції курсу на ЄС та НАТО має дві мети: запобігання політиці реваншистів та акцент на тому, що реалізація цього курсу потрібна, насамперед, не ЄС чи НАТО, а самим українцям. Перший віце-спікер наголосила, що в Парламенті, на жаль, багато «законодавчого спаму», і часто законопроекти, які вносяться, не відповідають нормам законодавства ЄС. Вона закликала присутніх представників Мереж ЄС допомагати в підготовці законопроектів та подякувала Представництву ЄС в Україні за експертну допомогу в цьому напрямі.

  Посол, Голова Представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі зазначив, що ЄС готовий ділитися своїм досвідом з українською владою та українським суспільством і також наголосив на важливості комунікації – поширенні інформації про те, чому Україні важливо працювати з ЄС та що саме дає українцям Угода про асоціацію та Зона вільної торгівлі з ЄС.

  Під час заходу відбулося нагородження переможців конкурсу відеоєвроінтеграційної тематики та Євровікторини - 2018.

  Довідково

  Мета Форуму, що триватиме 2 дні, – ознайомити членів Мереж з останніми подіями у сфері відносин ЄС та України і поділитися напрацьованим досвідом. Участь у заході взяли також керівники підрозділів Представництва ЄС в Україні, учасники EUVP, експерти Team Europe, члени Асоціації випускників коледжу Європи, Young European Ambassadors, керівники Інформаційних центрів ЄС та Євроклубів України.

  У Києві розпочався Перший Форум мереж ЄС в Україні У Києві розпочався Перший Форум мереж ЄС в Україні У Києві розпочався Перший Форум мереж ЄС в Україні