• In English
 • Глави зовнішньополітичних відомств України і Молдови підтвердили готовність до активізації двостороннього та багатостороннього співробітництва
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 03 жовтня 2018 року о 19:43

  3 жовтня 2018 року Міністр закордонних справ України Павло Клімкін провів переговори з Міністром закордонних справ і європейської інтеграції Республіки Молдова Тудором Уляновскі, який перебуває в Україні з першим офіційним візитом. 

  Міністри домовилися актуалізувати політичний діалог між Україною і Республікою Молдова, спільні дії на євроінтеграційному напрямку України і Молдови, взаємодію в рамках міжнародних організацій, спільні інфраструктурні та прикордонні проекти, регіональну безпеку та перспективи придністровського врегулювання.

  «У нас спільне минуле, спільні виклики у сенсі захисту нашої територіальної цілісності і суверенітету, і я абсолютно впевнений – спільне європейське майбутнє», - відзначив Міністр Павло Клімкін.

  Було домовлено, що Україна і Молдова спільно працюватимуть над усуненням загрози, яку несе російське сховище боєприпасів у н. п. Ковбасна, адже наявність великої кількості непридатних боєприпасів становить фундаментальну безпекову та екологічну загрозу як для Молдови, так і для України. 

  Тудор Уляновскі відзначив, що Республіка Молдова твердо підтримує зусилля української влади щодо відновлення територіальної цілісності країни та деокупацію Автономної Республіки Крим і Донбасу. 

  У ході зустрічі міністри підписали План консультацій між Міністерством закордонних справ України і Міністерством закордонних справ та європейської інтеграції Республіки Молдова на 2019-2020 роки.