• In English
 • У Києві презентували фотокнигу «Світ, який ми захищаємо»
  Міністерство оборони України, опубліковано 26 червня 2018 року о 16:47

  26 червня в Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України відбулась презентація фотокниги «Світ, який ми захищаємо (“World we defend”).

  Це вже друге видання в рамках проекту Міноборони, спрямованого на широке інформування суспільства про героїзм українських військовослужбовців, виховання молоді на героїчних вчинках наших солдатів та офіцерів – учасників операції Об’єднаних сил та Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.

  Фотокнига містить світлини військових і цивільних фотографів – безпосередніх учасників подій на сході. Видання розповідає не лише про армійський побут, а й про роботу українських військових із цивільним населенням.

  Як повідомила прес-секретар Міністра оборони України полковник Вікторія Кушнір, ще до офіційної презентації, під час міжнародних заходів, перші примірники фотокниги були подаровані міністрам оборони США, Великої Британії, Литви, Польщі, Швеції, Угорщини, Норвегії, Латвії та Італії.

  «Метою цього проекту є донести правдиву інформацію про події, які відбуваються на сході нашої країни, до міжнародної й української спільноти, продемонструвати широкій громадськості світ, який захищають українські воїни, а також незламний дух українського народу. Усі ми військовослужбовці і намагаємось наблизити час нашої перемоги», – повідомила вона.

  «Кожен із героїв, який зображений на фото, має свою історію. Для прикладу, дідусь, який є ветераном Другої світової війни, живе в селищі Орловське, що майже на лінії зіткнення. А це  хлопець із підрозділу цивільно-військового співробітництва ЗС України, який привозить їжу, і власне за лише рахунок цього старенький дідусь виживає. А ось інша світлина, де жінка з чоловіком моляться за українських військових. Вони з селища Бердянське, чоловіка звати Володимир, за національністю він німець, мешкав в Україні. Їхню оселю не раз обстрілювали бойовики, але подружжя продовжувало там мешкати. На жаль, його серце не витримало чергового обстрілу. Його останніми словами були: «Я помираю на Батьківщині», – підкреслила полковник Вікторія Кушнір.

  За словами головного редактора Центрального друкованого органу Міністерства оборони України газети «Народна армія» полковника Романа Драпака, світлини, які увійшли до збірки, без слів розповідають про події на сході України, про героїзм наших захисників, про їхню важку, буденну солдатську роботу.

  «Це обличчя тих людей, які відстоюють незалежність України. Вони знають про бойові дії не з розповідей. Рано чи пізно війна обов’язково закінчиться, рани зарубцюються, але мужність наших військових, наших солдатів і офіцерів назавжди залишиться в пам’яті українського народу. Аби ця пам'ять жила довго, і видаються такі книги», – додав полковник Роман Драпак. 

  Фоторепортер Олександр Клименко, який є одним із співавторів фотокниги, зазначив, що «історія є найбільш правдивою тоді, коли пишеться одразу по гарячих слідах».

  «Є такий вислів: незадокументована історія – незадовільна історія». Тому честь і хвала журналістам, фотографам, а також видавцям, які документують ці події», – додав він.

  Як планується, фотокнига «Cвіт, який ми захищаємо» поступово надходитиме до бібліотек військових частин, органів виконавчої влади та буде розповсюджена серед представників дипломатичного корпусу, військовослужбовців, ветеранів і представників громадськості.