• In English
 • Глава Уряду запросив данський бізнес активно співпрацювати в агросекторі, енергетиці та ІТ
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 26 червня 2018 року о 16:44

  Агросектор, передусім переробка, енергетика, в сегменті енергоефективності, збільшення видобутку енергоносіїв та запровадження «чистої» енергії, розвиток інновацій та інформаційних технологій – найбільш перспективні напрямки співпраці українського й данського бізнесу. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з керівниками провідних данських компаній.

  Круглий стіл відбувся в рамках візиту Глави Уряду до Королівства Данія. Учасниками зібрання стали топ-менеджери компаній, які спеціалізуються на виробленні харчової продукції, на формуванні торгових мереж, на логістиці, важкому машинобудуванні тощо.

  «У нас є чудова нагода збільшити обсяги торгівлі і інвестицій між Україною й Данією. Сподіваємося, що це засідання стане корисним для інвестицій в Україну з нашої сторони», - підкреслив Томас Буструп, заступник генерального директора Конфедерації данської промисловості.

  «Я хочу відзначити, що Уряд України зробив суттєві кроки в реформуванні держави. Ваша ефективність вражає. І це дуже тішить з огляду на те, що ми всі підтримуємо Україну. І коли ми бачимо рухи назустріч розвитку, наша підтримка стає більшою», - наголосив глава компанії «Расмуссен Глойбал», екс-прем’єр-міністр Данії та екс-генеральний секретар НАТО Андерс фог Расмуссен.

   «Ми визначили генеральну лінію і рухаємося до створення нормальних умов ведення бізнесу. У нас є питання, але вони знайдуть своє вирішення. Впровадження економічного зростання є для нас пріоритетом. І ми зацікавлені в подальшому інвестуванні, особливо в сфери, які мають потенціал і можуть стати точками дотику й зростання», - відзначив в свою чергу Володимир Гройсман.

  Він наголосив, що порядок денний реформ Уряду – великий. «Сьогодні маємо безпрецедентно якісне законодавство, яке дає нові можливості для інвестицій. Для нас важливо, аби успіх інвесторів був забезпечений», - додав Прем’єр-міністр.

  На його думку, сьогодні Україна на шляху фундаментального інституційного розвитку. Реформи ведуться по всіх основних напрямках життєдіяльності країні. Україна потроху стає конкурентною. Змінюється система управління державою. І одна з цілей такої трансформації – зміна економіки України, перетворення її від сировинного типу на економіку інноваційного продукту.

  Однією із сфер, де ці зміни найбільш затребувані – енергетика і формування енергонезалежності держави, а також проекти в сегменті енергоефективності та використання відновлювальних джерел енергії. Як підкреслили учасники зустрічі, частка саме «зеленої» енергії в балансі енергоспоживання Данії становить не менше 32%. І Україна може не тільки переймати цей досвід, а і залучати інвестиції під «зелені» проекти різної складності.

  Вельми цікавим є агросектор. Україна, як наголосив Прем’єр-міністр, давно довела свій статус важливого гравця на аграрному ринку. Глобально агрокомплекс формує 18% ВВП України та забезпечує понад 42% всього експорту держави. В той же час Данія – один із світових лідерів у постачанні агропродукції і використанні передових інноваційних технологій в агросфері. Поєднання наших можливостей і данського досвіду може дати синергетичний ефект. Підприємці навели статистику, за якою минулого року товарообіг саме в агросекторі між Україною і Данією склав майже 90 млн дол. Це п’ята частина всього товарообігу між державами.

  Представники бізнесу наголошували, що бажання інвестувати в Україну – велике. Ключова передумова – продовження курсу реформ. У свою чергу Володимир Гройсман запевнив: Уряд завжди готовий до діалогу і спільного зростання. Тим більше, що потенційно цікаві для данців сфери інвестування – «це точки нашого індустріального зростання», додав Глава Уряду.

  Довідково

  Станом на кінець минулого року обсяг данських інвестицій в економіку України склав 149,7 млн дол. Окрім агросфери й енергетики, інтерес представляють наші можливості в консультуванні, фармацевтиці і торгівлі.

  Наразі українсько-данське економічне співробітництво розвивається по висхідній та доволі високими темпами. Однією з причин такого збільшення є дія Угоди Україна-ЄС про асоціацію та зону вільної торгівлі. У січні-березні поточного року товарообіг товарами та послугами між Україною та Королівством Данія склав 136,9 млн дол. США. Понад 150 данських компаній вже зараз працюють в Україні, причому найбільше їх розташовано в Західній Україні.

  Глава Уряду запросив данський бізнес активно співпрацювати в агросекторі, енергетиці та ІТ