• In English
 • У Кабінеті Міністрів України обговорили стан виконання Національного плану дій з виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 „Жінки, мир, безпекаˮ
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 27 липня 2021 року о 17:41

  27 липня 2021 року заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Ольга Ревук виступила під час засідання Комісії з питань координації взаємодії органів виконавчої влади щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, яке проведено під головуванням Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної.

  Засідання було присвячене обговоренню проблемних питань впровадження завдань Національного плану дій, виконання завдань порядку денного Резолюції Ради Безпеки ООН “Жінки, мир, безпека” та цілей партнерства Україна –НАТО у сфері гендерної рівності, а також практичних кроків імплементації змін до законодавства щодо подолання безкарності за сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом.

  Ольга Ревук акцентувала на питаннях проведення моніторингу реалізації Національного плану дій, як одного із найбільш ефективних інструментів оцінювання змін, що відбулися.

  Зокрема, Мінсоцполітики з метою визначення якісних змін та впливу документу на різні цільові групи жінок і чоловіків у 2021 році організує проведення соціологічного дослідження впливу безпекових викликів на дівчат і хлопців, жінок і чоловіків з урахуванням віку, місця проживання, інших соціальних ознак, а також інтересів різних соціальних груп населення під час постконфліктного відновлення. Це дослідження охоплюватиме усі області України.

  Мінсоцполітики у співпраці з Міноборони, Збройними Силами України, Міністерством ветеранів, Міністерством внутрішніх справ, Національною поліцією, Адміністрацією Держприкордонслужби, Державною службою з надзвичайних ситуацій, Державною міграційною службою, Офісом генерального прокурора, Державним бюро розслідування, Національною гвардією України розробило проект анкети, за якою будуть проводитись опитування жінок і чоловіків сектору безпеки і оборони щодо задоволеності створеними умовами для служби.

  Як зазначила Ольга Ревук, результати опитування дозволять зробити висновок про те, що потрібно покращити і які потреби є у жінок і чоловіків сектору безпеки та оборони.