• In English
 • Сергій Шкарлет провів зустріч із послом Республіки Таджикистан в Україні Давлаталі Назризодою
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 27 липня 2021 року о 17:12

  Сьогодні, 27 липня, відбулась зустріч Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Таджикистан в Україні Давлаталі Назризодою щодо актуальних питань співпраці країн у галузі освіти і науки.

  «Сьогодні Україна і Таджикистан активно розвивають двостороннє співробітництво, зокрема це і проведення спільних заходів для розвитку науково-технічної діяльності обох країн, обміну студентами між закладами вищої освіти та поглиблення співпраці у галузі освіти. У межах робочого візиту української делегації до Республіки Таджикистан у період з 30 березня до 1 квітня було підписано більш ніж 130 прямих університетських угод», – зазначив Сергій Шкарлет.

  Під час зустрічі сторони обговорили стан та перспективи щодо розширення деяких пунктів Угоди про науково-технічне співробітництво. Також триває активна робота щодо підписання:

  • протоколу про академічні обміни у сфері вищої освіти на 2021/2024 навчальні роки;
  • договору про взаємне визнання документів про освіту і наукові ступені/звання.

  Міністр підкреслив, що Республіка Таджикистан є важливим партнером для України щодо обміну студентами.

  Давлаталі Назризода своєю чергою подякував за активну співпрацю та підтвердив готовність Республіки Таджикистан до розширення двостороннього співробітництва між країнами.

  Довідково

  Протягом 30 березня – 1 квітня 2021 року делегація Міністерства освіти і науки України та керівників закладів вищої освіти на чолі з Міністром Сергієм Шкарлетом перебувала з робочим візитом у Республіці Таджикистан. У межах візиту було проведено:

  • Форум ректорів провідних університетів України та Республіки Таджикистан;
  • Форум випускників українських університетів – громадян Республіки Таджикистан;
  • Виставка «Освіта в Україні».

  Нагадаємо, у МОН відбулась презентація візії та плану дій із впровадження Єдиної міжвідомчої інформаційної системи щодо набору іноземних вступників до закладів вищої освіти.