• In English
 • В історичних районах українських міст тепер мають проектуватися тільки підземні паркінги, - Лев Парцхаладзе

  “Європейці дуже переймаються збереженням екологічного стану та історичного вигляду своїх міст, створенням умов для гармонійного міського розвитку. Україна - це теж Європа, тому під час оновлення важливих містобудівних ДБН ми прописали норму, щоб в межах територій з пам’ятками культури та в районах з історичною забудовою проектувалися виключно підземні автостоянки”, - зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

  Оновлені ДБН Б.2.2-12:2018 “Планування і забудова територій”, в яких міститься ця норма, вступили в дію з 1 вересня.

  Крім того, згідно з цими ДБН, при розміщенні об’єктів, у тому числі, при будівництві багатоквартирних житлових будинків, у центральних, історично сформованих районах найкрупніших, крупних та великих міст повинні також проектуватися лише підземні гаражі.

  За словами Лева Парцхаладзе, такі зміни сприятимуть створенню комфортних умов для пішоходів та водіїв, а також підвищенню естетичного вигляду міст за рахунок звільнених від надмірної кількості припаркованих машин.

  Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України продовжує оновлювати державні будівельні норми. ДБН “Планування і забудова територій” були розроблені ДП «ДІПРОМІСТО» на заміну попередніх будівельних норм, що регулюють містобудування, які діяли ще з 1992 року.

  Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.