• In English
 • У Хмельницькій області державні інспектори провели 105 перевірок дотримання вимог земельного законодавства

  З початку 2021 року державні інспектори у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель у Хмельницькій області провели 105 перевірок дотримання вимог земельного законодавства на загальній площі 27,8 тис. гектарів. За результатами проведених перевірок виявлено 95 порушень вимог земельного законодавства на загальній площі 25,8 тис. гектарів.

  З метою вжиття заходів інспекторського впливу для усунення виявлених порушень державні інспектори склали 32 протоколи про адміністративні правопорушення, порушникам вручили 33 приписи про усунення порушень, винесли 30 постанов про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафів на загальну суму близько 8 тис. гривень.

  Загальний розмір нарахованої шкоди, заподіяної державі внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу становить 592,7 тис. грн, з яких у добровільному порядку порушники сплатили 426,7 тис. гривень.

  Крім того, впродовж січня-лютого 2021 року державні інспектори у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель у Хмельницькій області перевірили 5 582 рішення органів місцевого самоврядування. За результатами проведених перевірок виявлено 410 рішень, прийнятих з порушеннями чинного законодавства. З метою приведення у відповідність чинному законодавству прийнятих рішень та розпоряджень до органів місцевого самоврядування направлено 3 клопотання.

  Державні інспектори здійснили державний контроль за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності, родючості ґрунтів шляхом розгляду 39 звернень громадян та юридичних осіб та 44 вимог органів прокуратури та інших правоохоронних органів.