• In English
 • Міндовкілля: При облдержадміністраціях доцільно створити оперативні штаби з ліквідації сміттєвих заторів на річці Тиса

  Щовесни паводки загострюють проблеми з побутовими відходами в річках Закарпаття. З підняттям рівня води, сміття з берегів потрапляє до основного русла та транспортується до сусідніх країн. У зимовий період до сходження снігу збір сміття на місцевості ускладнений погодними умовами, коли важко визначити обсяги та прокласти маршрути вивезення відходів. Повноводні річки ускладнюють доступ експертів до місць, де знаходяться сміттєві затори. 
  За останні два місяці у Закарпатській області на притоках річок Тиса, Латориця та Боржава рівень води піднімався 7 разів та тричі в основних руслах. Затори в заплавах, до яких є доступ техніки та людей вже ліквідовуються. Крім того, Закарпатська обласна рада вдвічі збільшила обсяг фінансування відповідної програми з ліквідації сміттєзвалищ.
  Після того, як фахівці отримають фізичну можливість добратися до сміттєвих заторів, буде здійснене їх технічне документування та ліквідація.
  Таку інформацію озвучили представники Закарпатської обласної державної адміністрації під час селекторної наради, що відбулась під головуванням заступника Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця з облдержадміністраціями, Державною екологічною інспекцією України,  Державним агенством водних ресурсів та Басейновим управлінням водних ресурсів річки Тиса.
  Руслан Стрілець запропонував облдержадміністраціям розглянути можливість створення на місцях координаційних штабів із ліквідації сміттєвих заторів на річці Тиса. 
   «Органи місцевого самоврядування як ніхто знають проблеми із засміченням річки Тиса, які тягнуться не один рік та мають міжнародний аспект. Тож потрібно оперативно ліквідувати наслідки і далі працювати на упередження», - відзначив Руслан Стрілець.
  Крім того, прийнято рішення:
   
  • ОДА спільно з органами місцевого самоврядування в найкоротший термін мають розробити та подати Міндовкіллю чіткий поетапний план виявлення та ліквідації сміттєвих заторів та несанкціонованих і стихійних сміттєзвалищ, а також план запобігання потраплянню сміття у водні об’єкти в подальшому;
  • Держводагентство проведе моніторинг якості води у річці Тиса та надасть Міндовкіллю актуальні дані з аналітикою змін, що відбулись за останні роки;
  • ДЕІ в областях проінспектує прибережно-захисні смуги щодо наявності несанкціонованих сміттєзвалищ;
  • також перевірять виконання всіх раніше виданих приписів та вживатимуть заходів щодо відшкодування збитків, завданих державі;
  • перевірять і наявність схем санітарного очищення населених пунктів в межах Закарпатської, Львівської, Чернівецької та Івано-Франківської областей.