У Харківському національному університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба відбувся урочистий випуск слухачів, які пройшли навчання на курсах військової підготовки за програмами терміном 3 місяці. Навчання на курсах проходили військовослужбовці сержантського та старшинського складу з вищою освітою, 90 відсотків яких вже мають досвід участі в бойових діях.
Курси розпочали свою роботу на початку червня. Серед слухачів – спеціалісти протиповітряної оборони Сухопутних військ, зенітних ракетних, радіотехнічних підрозділів, авіаційний технічний склад.
За словами командування навчального закладу, протягом 3 місяців з військовослужбовцями проводились теоретичні і практичні заняття щодо підвищення їхнього професійного рівня за військовими спеціальностями.
Акцент в роботі зроблено безпосередньо на практичну складову, адже 70 відсотків навчального часу відведено на практичні заняття на техніці.
Для прикладу, тренування розрахунків протиповітряної оборони проводилось у навчальній авіаційній бригаді, під час виконання польотів курсантами льотного факультету університету, що дозволило особовому складу відпрацьовувати свої дії на реальних цілях.
Крім того, досвідчені керівники та викладачі, сучасна навчально-матеріальна база, необхідні побутові умови як складові ефективної системи підготовки офіцерських кадрів дозволили успішно виконати всі заплановані програмою курсів заходи.
«Особливості сучасної ратної справи в умовах ведення гібридної війни агресором проти нашої країни вимагають від офіцерів професіоналізму, вміння швидко сприймати нове, здатності брати відповідальність на себе, вміло діяти в умовах дефіциту часу, великих морально-психологічних та фізичних навантажень. Впевнений, що кожен випускник володіє цими якостями та зробить свій гідний внесок у зміцнення обороноздатності нашої держави», – зазначив під час привітання випускників тимчасово виконуючий обов’язки начальника університету генерал-майор Олександр Турінський.
Під час урочистого заходу 30 випускників отримали погони молодших лейтенантів.
По завершенні основної частини заходу випускників поздоровили батьки, рідні та товариші по службі.
Слід зазначити, що з 2014 року це вже 10-й випуск, курси військової підготовки в стінах ХНУПС пройшли понад 600 військовослужбовців.