• In English
 • Мінфін вітає рішення Верховної Ради підтримати законопроект «Єдине вікно» на митниці
  Міністерство фінансів України, опубліковано 06 вересня 2018 року о 15:56

  Міністерство фінансів вітає рішення Верховної Ради підтримати законопроект № 7010 з пропозиціями Президента України.

  Цей Закон стане підґрунтям для подальшого удосконалення роботи «Єдиного вікна», запровадження якого за ініціативи Міністерства фінансів було розпочато у 2016 році.

  «Застосування механізмів нетарифного регулювання при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності є одним із основних факторів, що уповільнює експортно-імпортні операції. Тому прийняття цього закону покращить умови введення торгівлі, зменшить час, необхідний для експортно-імпортних процедур, та позитивно вплине на інвестиційну привабливість України», - підкреслив заступник Міністра фінансів Сергій Верланов.

  У чому суть?

  Закон створює законодавчу основу для механізму «Єдиного вікна» та функціонування єдиного державного інформаційного веб-порталу «Єдине вікно для міжнародної торгівлі», через який, зокрема, передбачена можливість одноразового подання в електронному вигляді документів та/або відомостей з метою автоматичного обміну інформацією про вантаж в процесі його митного контролю.

  Таким чином, замість печаток і штампів державних органів на паперових документах, документи та інформація надаватимуться одноразово в електронному вигляді, а контролюючі органи проставлятимуть електронні відмітки у спільній базі даних.

  Також основними нововведеннями зазначеного закону є наступне:

  1. Скорочується кількість контролюючих органів на кордоні за рахунок:

  - покладення на посадових осіб митниць обов’язків щодо перевірки дозвільних документів, які на сьогодні перевіряються посадовими особами Державної екологічної інспекції;

  - покладення на посадових осіб Державної прикордонної служби обов’язків щодо здійснення радіологічного контролю, який на сьогодні здійснюється посадовими особами Державної екологічної інспекції.

  2. Скасування необхідності отримання підприємствами позитивного висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи для здійснення санітарно-епідеміологічного контролю товарів, що переміщуються через митний кордон України.

  Що це дає?

  «Єдине вікно» - це один з важливих антикорупційних кроків, який мінімізує людський фактор при прийнятті рішень контролюючими органами, стимулює їх перехід на європейські принципи здійснення державного контролю та сприяє міжнародній торгівлі.

  На даний час у середньому 85% вантажів оформлюється через систему «Єдиного вікна».