• In English
 • У Бородянці відкрили школу, відновлену за підтримки Литви

  У Бородянці за підтримки Литви відновили школу, зруйновану під час вторгнення. Оновлена школа, яка на початку широкомасштабного вторгнення зазнала руйнувань внаслідок ракетно-бомбових ударів та влучання снарядів, отримала нову назву «Литовсько-Український ліцей №1» та вже готова прийняти 700 учнів. В рамках проекту також було побудовано унікальне автономне підземне укриття, яке може одночасно вмістити до 800 осіб та обладнане ліфтом.

  «Від початку широкомасштабного вторгнення Литва забезпечує всебічну підтримку Україні, зокрема, у відновленні закладів освіти. Сучасні, безпечні, комфортні школи і дитячі садочки – це не просто освіта для дітей, це можливість відновити життя в постраждалих громадах. Ліцей в Бородянці – яскравий приклад таких проектів, він також заведений в екосистему DREAM, що забезпечує прозорість та підзвітність його впровадження. Дякую литовським партнерам за підтримку, яка, впевнений, буде тільки зростати», – зазначив Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

  Бюджет проекту «Литовсько-Український ліцей №1» склав майже 8 мільйонів євро, фінансування було забезпечене Фондом розвитку співпраці та гуманітарної допомоги Литви. За ініціативи литовського уряду, реконструкцію ліцею реалізувало Центральне агентство управління проектами (CPVA).

  За словами Міністра економіки та інновацій Литви Аушріне Армонайте (Aušrinė Armonaitė), Литва допомагає відбудовувати зруйновані міста України, не чекаючи кінця війни, і вже виділила понад 14 мільйонів євро на будівництво тимчасового поселення, реконструкцію шкіл, дитячих садків та інших проектів. «Разом ми відбудуємо Україну, і разом ми досягнемо перемоги для всіх нас», – наголосила Міністр на церемонії відкриття ліцею.

  На відкриття також завітали канцлер Міністерства закордонних справ Литви, голова Фонду розвитку співпраці та гуманітарної допомоги Інга Чернюк, а також Посол Республіки Литва в Україні Вальдемарас Сарапінас (Valdemaras Sarapinas) та заступник директора CPVA Раса Сураучєне.

  «Відновлення освітньої системи є одним із пріоритетів Литви у підтримці України. Кожна школа або дитячий садок, відбудовані, чи нові, представляють більше, ніж освітній простір: вони символізують стійкість України, її силу та оптимізм, підкреслюючи, що Україна не сама у цій боротьбі», – говорить заступник директора CPVA Раса Сураученє.

  Оновлений ліцей в Бородянці – це нова, сучасна триповерхова будівля. Класи оснащені «розумними» дошками та інтерактивними столами для початкової освіти. Робочі місця вчителів обладнані комп'ютерами, принтерами та іншими пристроями. Сторінка проекту в екосистемі DREAM: https://bit.ly/3PpFWqu.

  Новий досвід будівництва автономного укриття поруч із школою став поштовхом до програми з будівництва ще шести таких укриттів по всій Україні, фінансованої Європейським Союзом та Литвою (15,5 мільйонів євро). CPVA відповідатиме за реалізацію проекту.