• In English
 • У 2018 році Укрзалізниця забезпечує значну частку в зростанні індексу промислового виробництва в країні, – Євген Кравцов
  Публічне акціонерне товариство "Українська залізниця", опубліковано 15 серпня 2018 року о 14:51

  Завдяки активній інвестиційній діяльності та дерегуляції вагонної складової тарифу у 2018 році Укрзалізниця забезпечує значну частку в зростанні індексу промислової продукції в Україні. Про це повідомив в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов. 

  Зокрема, за його словами, товариство впевнено утримує лідируючі позиції на ринку вагонобудування. Так, у першому півріччі 2018 року виробництво рухомого складу увійшло в трійку лідерів індексів промислової продукції з показником у 172,4% росту. «Компанія сьогодні – не просто господарюючий суб’єкт, а й драйвер супутніх сегментів ринку», –підкреслив керівник Укрзалізниці. Капітальні інвестиції товариства в рухомий склад дали потужний поштовх виробництву нових вагонів як на заводах Укрзалізниці, так і на інших вагонобудівних підприємствах, а також відновленню виробництва вагонного литва, запчастин до вагонів та іншої продукції.

  «У 2017 році інвестиції Укрзалізниці в рухомий склад склали 6,2 млрд грн – це рекордна сума за останні 5 років. У першому півріччі 2018 року інвестиції Укрзалізниці в оновлення рухомого складу склали майже 3,5 млрд грн, що на 94% більше показника аналогічного періоду 2017 року — 1,8 млрд грн», — повідомив Євген Кравцов.

  Він нагадав, що у 2017 році Укрзалізниця загалом збудувала 2606 вантажних вагонів, що становило 38% від загальної кількості вироблених у країні, а за 6 місяців 2018 року – 1740 вагонів, або понад 34 % від загальної кількості. «Активна інвестиційна діяльність Укрзалізниці протягом останніх років та дерегуляція вагонної складової вже другий рік поспіль сприяють щорічному зростанню виробництва рухомого та тягового складу в країні на 70-100%», — зазначив Євген Кравцов.

  За його словами, попереду лише виробництво цукру та виробництво основної хімічної продукції, добрив і азотних сполук, пластмас і синтетичного каучуку. «За загальними обсягами виробленої та реалізованої промислової продукції в січні-травні 2018 року частка виробництва залізничних локомотивів і рухомого складу є більшою, ніж загальне виробництво, для порівняння, хліба та хлібобулочних виробів у країні, або тютюнових виробів, або пива. Удвічі більше, ніж усе лісопильне та стругальне виробництво, у чотири рази більше, ніж усе виробництво фарб, лаків і подібної продукції, у вісім разів більше виробництва цегли, черепиці та інших будівельних виробів із випаленої глини. А це лише невелика частина того, що робить Укрзалізниця», — прокоментував Євген Кравцов.