• In English
 • МОЗ: Медичні заклади вдруге отримали оплати від Нацслужби здоров’я
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 15 серпня 2018 року о 14:56

  Доходи закладів, де пацієнтам надають медичні послуги сімейні лікарі, терапевти і педіатри, зростають щомісяця зі збільшенням підписаних пацієнтами декларацій.

  15 серпня 154 комунальні і приватні медзаклади, які у червні підписали договори з Нацслужбою здоров’я, загалом отримали 253,8 млн грн за обслуговування пацієнтів у серпні.

  31 медзаклад отримав суму за серпень частково, оскільки термін їхніх діючих ліцензій завершується до 31 серпня. Як тільки медзаклади отримають нові ліцензії, НСЗУ продовжить оплати за обслуговування пацієнтів.

  16 серпня ще 6 закладів отримають загалом 10,9 млн грн. У НСЗУ чекають на уточнення у їхніх звітах.

  Ще один районний центр первинної медико-санітарної допомоги отримає оплату від Нацслужби здоров’я за серпень, як тільки поновить ліцензію.

  Усього у серпні медзаклади отримали оплату за обслуговування майже 3,5 млн пацієнтів, які уклали декларації, і 4,9 млн людей, які зареєстровані на території обслуговування закладів.

  Зі збільшенням кількості підписаних декларацій дохід медичного закладу зростає. Наприклад, Рівненський районний центр первинної медико-санітарної допомоги у серпні отримав на 10% більше, ніж у липні.

  «Нова система фінансування охорони здоров’я мотивує лікарів та керівників медичних закладів турбуватися про своїх пацієнтів, покращувати якість послуг та сервіс. Адже за задоволеними пацієнтами до закладу приходять гроші, яким головний лікар чи адміністратор клініки розпоряджається як незалежний управлінець, мотивуючи персонал і розвиваючи заклад», - коментує Голова НСЗУ Олег Петренко.

  Нагадаємо, закладам, які вже підписали договори, НСЗУ щомісяця оплачує надання послуг первинної медичної допомоги на підставі інформації з електронної системи охорони здоров'я. Базовий тариф за обслуговування одного пацієнта, який обрав лікаря цього закладу і підписав декларацію, складає 370 грн на рік, також застосовуються вікові коефіцієнти. У 2018 році додатково за тарифом 240 гривень на рік оплачується обслуговування пацієнтів, які ще не підписали декларації, але зареєстровані на території обслуговування медзакладу.

  За два місяці зі старту нового механізму фінансування Нацслужба здоров’я виплатила медичним закладам понад 500 млн грн.

  Уже після першої виплати у багатьох медзакладах підвищилися зарплати лікарів і медсестер. Керівники закладів первинної медичної допомоги, що підписали договори з НСЗУ, тепер мають ресурси і повноваження, щоб і надалі підвищувати заробітні плати медикам. Рішення щодо політики нарахування заробітних плат має прийматися спільно у колективі медичного закладу.