• In English
 • У 2018 році на національних підприємствах освоєно виробництво критичних номенклатур ракет і боєприпасів, - Міністр оборони
  Міністерство оборони України, опубліковано 31 січня 2019 року о 20:08

  Триває нарощування забезпеченості озброєнням, військовою і спеціальною технікою. Торік прийнято на озброєння 16 зразків та допущено до експлуатації 32 зразки озброєння і військової техніки. Про це повідомив Міністр оборони України Степан Полторак під час засідання Комітету реформ Міноборони та ЗС України.

  За його словами, до військ поставлено близько 8 тисяч одиниць нового або модернізованого ОВТ та близько 500 тисяч одиниць боєприпасів.

  «Вжито заходів щодо освоєння виробництва ракет і боєприпасів на національних підприємствах. Це було зроблено саме по критичних номенклатурах: йдеться про 152-міліметрові боєприпаси, 60-120-мм міни, 30-міліметрові набої для автоматичних гармат та 30-40-міліметрові набої для гранатометів», – підкреслив Степан Полторак.

  Він також зазначив, що протягом 2018 року відновлено справність понад 6 тисяч одиниць ОВТ, які пішли для комплектування як бойових частин, так і Корпусу резерву.

  Глава оборонного відомства поінформував про значні зрушення, пов’язані з реалізацією нової системи закупівель ОВТ, інших матеріальних засобів.

  Він конкретизував, що Міноборони набуло повноважень щодо закупівлі озброєнь за імпортом в іноземних партнерів. Також запроваджено трирічний цикл планування закупівлі і модернізації ОВТ в рамках державного оборонного замовлення.

  «Це дає нам можливість замовляти високотехнологічне озброєння та військову техніку для Збройних Сил України», – акцентував Степан Полторак.