• In English
 • Туреччина – цінний партнер для України у розбудові «чистої» енергетики та енергоефективності

  На форумі «Україна-Туреччина. Ділове партнерство без кордонів» Костянтин Гура, представник Держенергоефективності, закликав турецький бізнес та інвесторів посилювати співпрацю із Україною і впроваджувати спільні вигідні проекти. Зокрема, мова йде про виробництво електроенергії та тепла із відновлюваних джерел; встановлення заводів для виробництва обладнання у «чистій» енергетиці; генерацію енергії із сміття; підвищення енергоефективності у будівлях, промисловості тощо.

  Як відомо, Туреччина активно розвиває власну «чисту» енергогенерацію. Наприклад, у 2017 р. понад 35% електроенергії вироблялося із відновлюваних джерел. За останніми даними, у ц.р. цей показник сягнув 46%.

  Відповідно до даних міжнародного аналітичного центру «REN21», Туреччина входить у ТОП-5 країн світу із введених у 2018 р. потужностей геотермальної, гідро- та сонячної енергетики.

  «Ми цінуємо та підтримуємо тісну співпрацю із Турецько-українською бізнес-асоціацією. Для інвесторів ми запровадили стимули, а також діючу активну карту «UAMAP» із понад 100 потенційними проектами як у «чистій» енергетиці, так і сфері енергоефективності, які потребують фінансування на суму 4,2 млрд євро», - повідомив Костянтин Гура.

  «Впевнений, що Україна та Туреччина можуть зміцнити зусилля для взаємовигідних проектів, спрямованих на зменшення енергозалежності, скорочення викидів СО2 і водночас сталий розвиток громад», - підсумував Костянтин Гура.

  Після форуму, ініційованого Торгово-промисловою палатою України, представники українських і турецьких компаній провели B2B-переговори.