• In English
 • Третя Конференція з питань реформ в Україні стане форумом не лозунгів, а практичного змісту, – зустріч Глави Уряду та Глави МЗС Канади
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 08 травня 2019 року о 16:57

  Запланована на початок липня Третя конференція з питань реформ в Україні стане форумом не лозунгів, а практичного змісту відносин України з усім світом. Про це йшлося під час зустрічі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та Міністра закордонних справ Канади Христі Фріланд. Конференція відбудеться у Торонто (Канада) – на запрошення канадської сторони.

  «Для нас велика честь приймати конференцію з питань реформ. Це буде важлива і фантастична можливість, аби показати світу, що Україна – країна демократії і реформ. Ми запрошуємо інвесторів і переконані, що Україна матиме можливість багато розказати їм, – сказала Христя Фріланд. – Ми хочемо, аби ця конференція стала не конференцією лозунгів, а практичного змісту співпраці».

  «Хотів би подякувати за рішення Канади про проведення конференції з питань реформ. Впевнений, ми обговоримо все, що потрібно зробити для досягнення цілей тих змін, які ми впроваджуємо. Мова йде про нову якість економіки, освіти, медицини, ефективної боротьби з корупцією тощо», – зазначив зі свого боку Володимир Гройсман.

  Він поінформував співрозмовницю про порядок денний перемовин в рамках конференції, який зараз готується, а також перелік міжнародних документів, які можуть бути підписані і які матимуть суттєве прикладне значення для громадян і України, і Канади.

  Глава Уряду також висловив вдячність канадській стороні за постійну підтримку України – передусім з огляду на протидію російській агресії. У цьому контексті Володимир Гройсман розповів про сьогоднішнє рішення Кабінету Міністрів не визнавати фейкові російські паспорти, що видаватимуться жителям окупованих територій. Глава Уряду наголосив, що сам факт видачі таких паспортів – це прецедент, який порушує норми міжнародного права і є дуже небезпечним для всього світу.

  «Росія і далі проводить свої гібридні засоби війни. Один з них – незаконна видача фейкових російських паспортів жителям окупованих територій. Уряд прийняв рішення визнати такі паспорти недійсними і нелегітимними. Ми будемо звертатися до міжнародних партнерів – так само не визнавати паспорти, що видаються в порушення всіх норм і правил», – сказав Володимир Гройсман.

  Зі свого боку Христя Фріланд висловила підтримку цього рішення. «Це спрямована агресія проти української демократії, частина гібридної війни проти України, – відзначила Міністр. – Канада твердо стоїть на позиції підтримки цілісності і суверенітету України. Ми про це не забуваємо і розуміємо, що сьогодні Україна відстоює не лише українську демократію, а й демократію всього світу».

  Третя Конференція з питань реформ в Україні стане форумом не лозунгів, а практичного змісту, – зустріч Глави Уряду та Глави МЗС Канади