• In English
 • Тестування з кваліфікації та благонадійності пройшли більше 8,5 тис. митників
  Міністерство фінансів України, опубліковано 13 травня 2021 року о 18:03

  Станом на 12 травня 2021 року тестування посадових осіб митних органів з питань кваліфікації та благонадійності пройшли вже більше 8,5 тис. митників. Це близько 94% від загальної кількості посадових осіб, які мають бути протестовані.

  Тестування посадових осіб митних органів з питань кваліфікації та благонадійності передбачає проходження кожною особою трьох тестів:

  • на рівень знань митного та антикорупційного законодавства;
  • на загальні здібності;
  • тестування на благонадійність.

  Результати перших двох тестів – на знання законодавства та на загальні здібності, кожна посадова особа дізнається одразу після складання тесту – вони обраховуються автоматично і потім фіксуються у протоколах комісії з тестування.

  Тест на благонадійність – це психологічний тест, який вимірює п’ять особистісних факторів-компонентів та розраховується як інтегральний показник. Результатом тесту на благонадійність є присвоєння співробітнику одного з трьох рівнів:

  • рекомендований за результатами тестування;
  • умовно рекомендований з урахуванням інших чинників та показників відбору;
  • не рекомендований.

  Також в окремих випадках результат тестування може виявитися «невалідним», що свідчить про недостовірність отриманого профілю. Тобто, можливо, особа навмисно або ненавмисно намагалася репрезентувати себе у більш «вигідному» образі: підкреслити або прикрасити свої переваги та приховати недоліки. Це означає, що отримані результати можуть не відображати реальний рівень розвитку його психологічних якостей і компетенцій.

  Визначений рівень за результатом тестування на благонадійність комісія з тестування повідомляє посадовій особі конфіденційно не пізніше 10 робочих днів після проходження тесту.

  Водночас комісія з тестування письмово інформує керівників відокремлених підрозділів Держмитслужби про всі результати тестувань їх посадових осіб – окремим листом з долученням відповідних відомостей, протоколів та розширених звітів про результати тестування з благонадійності.

  Незалежно від результатів тестування всі посадові особи будуть зараховані до єдиної юридичної особи Держмитслужби, більшість з них – на контрактній основі. При призначенні кожній посадовій особі встановлюватиметься випробувальний термін на 6 місяців, під час якого буде здійснюватися моніторинг знань, навичок та благонадійності персоналу відповідно до результатів тестування.

  Проект реалізується Державною митною службою і Міністерством фінансів України. Експертну та організаційну підтримку в його реалізації надають Національне агентство України з питань державної служби, Посольство США та Представництво Міжнародної Організації з Міграції в Україні, а також експерти Консультативної місії Європейського Союзу в Україні (EUAM), Програма Європейського Союзу з підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM), Команди підтримки реформ при Міністерстві фінансів України та Державній митній службі України.