• In English
 • Мінцифри: Сформовано дорожню карту розвитку сфери віртуальних активів в Україні
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 13 травня 2021 року о 18:53


  Міністерство цифрової трансформації разом з представниками інших відомств та криптобізнесу окреслили цільову модель екосистеми віртуальних активів в Україні, сценарії її розвитку та дорожню карту для спільної роботи на найближчі роки. 

  13 травня відбулась заключна сесія форсайтного дослідження галузі віртуальних активів в Україні, в рамках якої учасники заходу сформували візію та дорожню карту розвитку нової індустрії в Україні.

  Під час останньої сесії форсайту було виокремлено ключові сценарії розвитку галузі віртуальних активів на основі переосмислених трендів, що впливають на майбутнє нової індустрії.

  Форсайт «Віртуальні активи 2030» — це дослідження галузі віртуальних активів в Україні, її перспектив в українській економіці та на світовому ринку.

  Мета форсайту:

  • сформувати спільне бачення розвитку екосистем віртуальних активів в Україні з урахуванням інтересів різних стейкхолдерів;
  • розробити дорожню карту та стратегію спільних дій для оптимізації траєкторії розвитку цієї галузі;
  • створити спільноту як суб’єкта реалізації цієї стратегії на основі спільного бачення розвитку нової індустрії в Україні.

  «Заключна сесія форсайту свідчить про те, що ніхто із регуляторів не підважує потенціал ринку віртуальних активів. Переконаний, що завдяки зусиллям спільноти Україна в розрізі розвитку сфери віртуальних активів зможе не тільки конкурувати на глобальному крипторинку, але й стати передовим прикладом для інших держав», — наголосив заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков.

  Дослідження проводилось за методологією форсайту (foresight), що об’єднує низку дослідницьких та управлінських заходів, спрямованих на прогнозування та конструювання майбутнього на основі поєднання об’єктивного аналізу й суб’єктивних передбачень.

  Форсайт об’єднав широке коло профільних експертів, серед яких блокчейн- та криптопідприємці, народні депутати, представники органів виконавчої влади, зокрема регуляторів, Міністерства цифрової трансформації України, Нацбанку України та Національної комісії з цінних паперів та фондових ринків.

  Детальніше - на сайті Мінцифри.