• In English
 • Тема повернення Криму не буде зникати з «радарів» світового порядку денного, — Денис Шмигаль
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 23 серпня 2021 року о 13:22

  Питання деокупації Криму є колективним завданням, бо мова йде про відновлення справедливості, норм міжнародного права та колективної системи міжнародної безпеки. Про це заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час інавгураційного саміту Кримської платформи 23 серпня. У заході, ініційованому Президентом України Володимиром Зеленським, беруть участь делегації з 46 країн світу.

  «Окупація Криму — це не суто внутрішньополітична проблема, це проблема світового масштабу, яка фактично руйнує систему міжнародної безпеки», — наголосив Денис Шмигаль.

  Очільник Уряду зазначив, що Кримська платформа — це не лише практичний майданчик міжнародної співпраці, а й своєрідний індикатор та нагадування всьому світу, що тема повернення Криму не буде зникати з «радарів» світового порядку денного аж до моменту повної деокупації півострова.

  Також Денис Шмигаль зупинився на головних проблемах, які виникли внаслідок окупації Криму, зокрема — це економічні втрати та погіршення екології на півострові.

  «Загальні потенційні збитки оцінюються експертами в розмірі більше 100 млрд доларів. Це втрачені природні ресурси, активи держави, промисловість, а головне — негативні наслідки для людей, які потерпають від політики країни-агресора», — заявив Прем’єр-міністр України.

  Окрім того, Глава Уряду додав, що внаслідок політики мілітаризації та «викачування» ресурсів тимчасово окупований Крим перебуває на грані екологічної катастрофи.

  «Питання екології — це питання безпечного життя українців на півострові та загалом екологічних проблем для всього Чорноморського регіону. Домівка мільйонів українців перетворюється фактично на військову базу та режимний окупаційний об’єкт. Це вкотре свідчить про глобальність проблеми та загрозу не тільки для України, а й наших європейських сусідів», — повідомив Прем’єр-міністр України.

  Глава Уряду України запевнив, що розв’язання вищезазначених проблем будуть постійно на порядку денному в межах Кримської платформи, а також на постійному контролі Уряду, Президента та українського Парламенту.

  Денис Шмигаль також нагадав про практичні кроки у напрямку політики деокупації, один з яких — ухвалення за ініціативою Президента України Володимира Зеленського Стратегії деокупації та реінтеграції Криму. За словами Прем’єр-міністра, окрім зовнішньополітичної складової, документ покликаний вирішити внутрішні проблеми гуманітарного характеру: освітні, соціальні, інформаційні та правові.

  Тема повернення Криму не буде зникати з «радарів» світового порядку денного, — Денис Шмигаль Тема повернення Криму не буде зникати з «радарів» світового порядку денного, — Денис Шмигаль Тема повернення Криму не буде зникати з «радарів» світового порядку денного, — Денис Шмигаль Тема повернення Криму не буде зникати з «радарів» світового порядку денного, — Денис Шмигаль Тема повернення Криму не буде зникати з «радарів» світового порядку денного, — Денис Шмигаль