• In English
 • Енергобезпека Європи залежить від застосування Третього енергопакета до Північного потоку 2, - Герман Галущенко
  Міністерство енергетики України, опубліковано 23 серпня 2021 року о 13:46

  Сьогодні на полях Кримської платформи відбулася тристороння зустріч міністрів енергетики України, Німеччини та США – Германа Галущенка, Петера Альтмайєра та Дженніфер Гренголм.

  На зустрічі учасники обговорили загрози Північного потоку 2 для енергобезпеки Європи і способи захисту від цих ризиків. Сторони також обговорили декарбонізацію енергосектору України та впровадження новітніх технологій у виробництві енергії.

  «Стосовно Північного потоку 2, ми виходимо з тої позиції, яка вже задекларована і була озвучена Президентом України. Не можна дозволяти Російській Федерації використовувати газ як зброю», - наголосив Герман Галущенко.

  Міністри детально обговорили можливість забезпечення надійності постачання газу в Європу, важливість продовження транзиту українською ГТС і кроки, які забезпечать Україні гарантію у реалізації транзитного потенціалу.

  «Гарантії для України мають бути наповнені реальним змістом, ми обговорили з міністрами перелік можливостей, які можуть бути реалізовані», - наголосив Міністр енергетики України.

  Окремий акцент учасники зустрічі зробили на застосуванні Третього енергетичного пакета та питанні усунення монополії Газпрому на європейському ринку.

  «Ключове питання для всіх нас – енергетична безпека як України, так і країн Європейського Союзу», - заявив Герман Галущенко.

  Міністр енергетики України також наголосив на важливості синхронізації енергосистеми України з країнами Європейського Союзу і заявленій підтримці цього процесу з боку його колег з США та Німеччини.

  Підтримка нашими партнерами реформ, спрямованих на інтеграцію енергетичних ринків України до Європи, інвестиції у трансформацію вугільної галузі, зниження викидів, – все це забезпечить комплексний процес декарбонізації української енергетики.

  «Це важливо для України у контексті декарбонізації і тих процесів, які ми плануємо реалізовувати для трансформації енергетики України», - зазначив Герман Галущенко.