• In English
  • Технічна інтеграція України до Спільної системи маршрутних зборів Євроконтролю отримала необхідне нормативне закріплення
    Міністерство інфраструктури України, опубліковано 18 травня 2021 року о 11:14

    Кабінет Міністрів України схвалив відповідну постанову, що нормативно врегульовує повноцінну роботу України в рамках Спільної системи маршрутних зборів Євроконтролю та дозволяє впровадити європейську систему формування та справляння плати за аеронавігаційні послуги на маршруті, які надає у повітряному просторі України національний провайдер Украерорух.

    Міністр інфраструктури Владислав Криклій відзначив, що завершення процесу технічної інтеграції України до Євроконтролю стало можливим завдяки тривалій ефективній взаємодії з європейськими партнерами фахівців Міністерства інфраструктури, Державіаслужби, Украероруху та дієвій підтримці Уряду України: «Відтепер європейський вектор України у контексті аеронавігації отримав належне підтвердження, що є дієвим доказом ефективного партнерства України з усіма учасниками європейського авіаційного ринку».

    Постанова Кабінету Міністрів України, прийнята на засіданні Уряду 17 травня 2021 року, унормовує взаємодію України з Центральним бюро маршрутних зборів Євроконтролю, яке здійснюватиме справляння плати за надані Україною послуги з аеронавігаційного обслуговування на маршруті від імені нашої Держави як повноправного члена Євроконтролю. Постанова «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р. № 1548 і від 30 червня 2015 р. № 460» розроблена Мінінфраструктури в рамках евроінтеграційних заходів щодо приєднання України до Спільної системи маршрутних зборів Євроконтролю. У результаті з 1 листопада 2021 року справляння плати за надані Украерорухом послуги з аеронавігаційного обслуговування на маршруті від імені України здійснюватиме Центральне бюро маршрутних зборів Євроконтролю згідно із затвердженими ставками плати на кожний рік. Ще 1 травня 2004 року Україна набула членства у Європейській організації з безпеки аеронавігації (Євроконтроль). Проте весь цей час залишилася єдиною країною, яка не була приєднана до Спільної системи маршрутних зборів, що унеможливлювало транспарентний та ефективний порядок розрахунків за надані провайдером аеронавігаційні послуги.