• In English
 • Ситуація в енергосистемі станом на 9 грудня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 09 грудня 2023 року о 12:54

  Ситуація в енергосистемі станом на 9 грудня: через обстріли в енергосистемі є незначний дефіцит електроенергії, обмеження електропостачання не застосовується в жодній з областей

  Генерація та споживання

  Через пошкодження генеруючого обладнання внаслідок обстрілів у прифронтовій зоні та зростання споживання в енергосистемі фіксується незначний дефіцит електроенергії (до 1,4% від добового обсягу споживання). Також в аварійний короткостроковий ремонт виведено блок ТЕС - планується повернення в роботу протягом доби.

  Для покриття дефіциту будуть використані додаткові інструменти - резерви гідрогенерації та екстрена імпортна електроенергія від країн-сусідів.

  Ситуація контрольована. Енергосистема збалансована. Наразі графіки відключень не застосовуються і не плануються для застосування у жодній з областей.

  Однак є важливим зменшення навантаження на енергосистему у пікові години споживання (особливо у вечірні з 16:00 до 18:00).

  Міненерго звертається до споживачів з проханням допомогти енергетикам та усім, для кого світло є критичною потребою - лікарям, комунальникам, військовим.

  Зменшіть використання енергоємних приладів, перенесіть прання на нічні години. Так ви поділитесь світлом з тими, хто його справді потребує.

  Стан мереж

  У Дніпропетровській області відключилась повітряна лінія 330 кВ НЕК «Укренерго». Її виведено в аварійний ремонт. Також на Дніпропетровщині через відключення лінії 150 кВ без світла впродовж кількох годин були побутові споживачі обленерго та залізниця, що призвело до затримки потягів. Впродовж кількох годин усіх споживачів було заживлено. Причини події з’ясовуються.

  Ситуація на ЗАЕС

  Рівень води у ставку-охолоджувачі не змінився – він становить 15,66 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  Імпорт/ експорт

  Впродовж 9 грудня планується імпорт електроенергії обсягом до 5193 МВт*год. Експорту не передбачається.