• In English
 • Ситуація в енергосистемі станом на 29 червня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 29 червня 2024 року о 10:57

  У Житомирській та Харківській областях під час виконання робіт загинули двоє енергетиків; на Донеччині через обстріл шахти під землею залишалися 73 працівники

  ГЕНЕРАЦІЯ, ПЕРЕДАЧА, СПОЖИВАННЯ

  Минулої доби для часткового покриття дефіциту електроенергії Україна додатково залучала аварійну допомогу з енергосистем Польщі, Румунії та Словаччини.

  Сьогодні графіки погодинних відключень споживачів застосовуються з 0:00 до 24:00. У разі зміни ситуації інформацію буде оновлено.

  Нагадуємо, що основна причина обмежень – атаки ворога на енергетичну інфраструктуру та негативні наслідки цих атак.
  Звертаємося до споживачів з проханням у ті години, коли є електроенергія, споживати її відповідально. Це посилить стійкість енергосистеми.

  НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ

  У Житомирській та Харківській областях під час обслуговування електромереж загинули працівники обленерго. 

  На Житомирщині – 31-річний електромонтер з експлуатації розподільних мереж потрапив під напругу під час огляду повітряної лінії.
  У Харківській області під напругу потрапив 40-річний майстер розподільних мереж. Лікарі швидкої констатували його смерть.

  НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВ

  На Донеччині ворожим обстрілом було пошкоджено повітряну лінію оператора системи розподілу. Відключилась підстанція та приєднані до неї побутові споживачі та шахта. У той момент у шахті було 73 працівники, їх вивели на поверхню. Всіх споживачів заживили.

  У Львівській області на території однієї з високовольтних підстанцій знайдено металеву кулю діаметром 15 см – фрагмент касетного боєприпасу російської ракети Х-101. Працівники ДСНС вивезли боєприпас за територію підстанції.

  У Чернігівській області сьогодні вночі через обстріл одномоментно знеструмилися 413 абонентів у 6 населених пунктах.

  СТАН МЕРЕЖ

  У Черкаській області з технологічних причин на одній з підстанцій обленерго відключалося обладнання. У результаті знеструмилися побутові та промислові споживачі у двох районах. Усіх споживачів заживлено.

  ІМПОРТ/ ЕКСПОРТ

  На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 35 203 МВт*год. Експорту не передбачається.